Ak Parti Ve MHP'den Cumhur İttifakı Anlaşması

Bir süredir tartışma konusu haline gelen cumhur ittifakı için son nokta koyuldu.

Ak Parti Ve MHP'den Cumhur İttifakı Anlaşması

Bir süredir tartışma konusu haline gelen cumhur ittifakı için son nokta koyuldu.24 Haziran genel seçimlerde Ak Parti ve MHP Cumhur İttifakı sağlamıştı.Yaklaşan yerel seçimler için Cumhur İtifakı'nın devam edip etmeyeceği ise merak konusu olmuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'ın yaptığı açıklamaya göre Cumhur İttifakının devam edeceği söylendi.

Durmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile görüşme sağladıktan sonra şu açıklamalarda bulundu;

"Cumhur İttifakı iradesinin yerel seçimlerde de aynı şekilde devam etmesi hususunda karşılıklı irade beyanında bulunduk. Görüşmelerimiz bundan sonra gerek iki genel başkan yardımcısı arasında gerekse heyetler olarak devam edebilir. Sayın Cumhurbaşkanının Sayın Genel Başkanımızla görüşmeleri bekleniyor. Orada da belki daha kapsamlı bir değerlendirme yapma imkanı olabilir veya sonrasında daha kapsamlı çalışmalar yapılabilir. Sayın Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanımızın görüşmeleri bundan sonraki görüşmelerimize ışık tutacak. İrademizin karşılıklı olarak örtüştüğünü ifade edebiliriz." ifadelerini kullandı.

Görüşmeden sonra Ak Parti adına açıklama yapan Mehmet Özhaseki ise detaylı bir görüşme sağlamadıklarını belirterek şunları söyledi;

“Verimli bir toplantı oldu. İkinci görüşme daha geniş katılımlı yapılacak. Ön görüşmede ortaya çıkan konular genel başkanlarımıza arz edilecek. Şimdilik bu kadar” dedi.

Kaynak: Ajansgazete.com

Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX