Ak Partili Ömer Çelik'ten Brunson Açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik tahliye edilen ABD vatandaşı Rahip Brunson hakkında açıklamalarda bulundu.

Ak Partili Ömer Çelik'ten Brunson Açıklaması

Kerim Taşdöğen/ Ajansgazete.com

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik tahliye edilen ABD vatandaşı Rahip Brunson hakkında açıklamalarda bulundu.

Yargısal akışın tamamlandığını belirten Çelik "Yargısal akış tamamlandı ve tahliye edildi. Karşı taraf da bunu temyize götüreceğini söyledi. Türkiye dayatmalara teslim olmamıştır. Dayatmalar karşısında serbest kaldı eleştirisi temelsiz" dedi.

Türkiye'nin dayatmalara teslim oldu söylemlerine ise açıklık getiren Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik şunları söyledi;

"Yargısal akış tamamlandı ve tahliye edildi. Karşı taraf da bunu temyize götüreceğini söyledi. Türkiye'de maalesef bu tip olaylar olduğunda muhalefetin belli kesimleri, Türkiye Cumhuriyeti'ni savunmak yerine derhal dışarıyla birlikte saf tutuyorlar. Türkiye dayatmalara teslim olmamıştır. Dayatmalar karşısında serbest kaldı eleştirisi temelsiz. Türkiye Cumhuriyeti'ni tehdit etmek kimsenin hakkı değil. ABD hukuka uymayan tavır sergiledi, Türkiye taviz vermedi"

Suudi Gazeteci Kaşıkçı hakkında da konuşan Çelik "Bu çok vahim bir meseledir. Saygın bir gazetecinin öldürülmesiyle ilgili son derece spekülatif iddialar var. Bazı isimler üzerinde yoğunlaşma vardır, bunların hepsi iddiadır, güçlü bir şekilde soruşturulacaktır. Asla affedilemeyecek, asla üssü örtülemeyecek bir eylemdir. Bu eyleme karışanlar varsa kuşkusuz bunun ağır sonuçları olur" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajansgazete.com

ömer çelik
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX