Erdoğan'dan İş Bankası Ve CHP Açıklaması

Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri'de toplu açılış konuşmasında CHP'nin İş Bankası'nda bulunan hisseleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'dan İş Bankası Ve CHP Açıklaması

Kerim Taşdöğen/ Ajansgazete.com

Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri'de toplu açılış konuşmasında CHP'nin İş Bankası'nda bulunan hisseleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Meclise bu konuyu taşıyacaklarını belirten Erdoğan "İş Bankası'nda yüzde 28'e yakın hisse olayı var ya. Bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk CHP alsın kullansın diye yapmadı, hazineye gitsin diye yaptı. Meclis'e bu konuyu getiriyoruz. MHP de destekleyeceğini açıkladı. Bu hissenin hazineye devrini sağlamış olacağız" dedi.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti;

Son 16 yılda Kayseri'ye 26 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık. Bay Kemal ne diyor? Hastanelerde ameliyet yapılmıyormuş, yasaklanmış. Sağlık Bakanı talimat vermiş. Zannediyor ki, hala SSK Genel Müdürü olduğu zamanları hatırlıyor. Sen ölüleri rehine alıyordun. Artık böyle bir Türkiye yok. Bu ülkenin evlatlarını hastanelerde süründürdü. Bay Kemal yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Akşam yalan, sabah yalan. Artık bu millet senin yalanlarını yutmayacak. 5,5 ay sonra yerel seçimlerde sana gereken cevabı da verecek. Artık CHP'yi de bu ülkeyi de senden kurtaracak.

CHP'ye ağır eleştirilerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ''İdlib'de elde ettiğimiz başarıdan dolayı dünya bizi kutladı. Anamuhalefet bu konuda bir söz etmedi. Son 17 yıldır anamuhalefet partisinin en büyük başarısı nedir, her evden bir oy diyerek bölücü örgütün güdümündeki partiyi Meclis'e sokmak. Şimde yerel seçimlerde kimi belediyeleri yine onlara peşkeş çekmeye hazırlanıyorlar. Buradan sesleniyorum; eğer teröre bulaşmış olanlardan kalkıp da belediye başkan adayları yapanlar çıkaracak olursa bilsinler ki kayyum atanan yerlerdeki ilkemiz neyse aynısını işleteceğiz. Bu milletin parasını biz belediyeye verelim de Kandil'e gitsin. Yok böyle bir şey. Şimdi merak ediyorum kazandığım davalarda Kılıçdaroğlu kendi cebinden mi ödedi, yoksa CHP'nin kasasından mı ödedi. Bunu açıklamaya davet ediyorum. Bu paraları nereden ödedin?'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajansgazete.com 

recep tayyip erdoğan
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX