Mike Pompeo'dan Yaptırım Açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo bir dizi görüşmeler için Türkiye'ye geldi.

Mike Pompeo'dan Yaptırım Açıklaması

Eda Ağaçlık/ Ajansgazete.com

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo bir dizi görüşmeler için Türkiye'ye geldi.Rahip Brunson davasından sonra Türkiye ile ABD ilişkilerinde gerilme meydana gelmişti.ABD Türkiye'ye ekonomik yaptırımlar uygulamış iki ülke arasında tansiyon yükselmişti.

Rahip Brunson'un serbest bırakılmasının ardından Türkiye'ye ziyarete gelen ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'a,Türkiye'ye uygulanan yaptırımlar ile ilgili sorular soruldu.

KISA SÜREDE KARARA VARACAĞIZ

Kısa sürede bir karara varacaklarını belirten Mike Pompeo "Yakında bir karara varacağız. (Türkiye'ye yaptırımlar) Onların şu anda kaldırılmasının bir mantığı var fakat henüz nihai karar verilmedi. Bu konu hakkında Başkan ile görüşmem lazım." dedi.

Öte yandan Pompeo'nun Türkiye ziyaretinde Rahip Brunson, Cemal Kaşıkçı ve Suriye konuları ele alındı.ABD Dışişleri Bakanı Pompeo Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ziyareti esnasında, serbest bırakılan ABD'li Rahip Brunson'dan dolayı memnuniyetlerini belirtti.

Pompeo'nun ayrıca Erdoğan'a Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili ABD'nin kaygılarını ilettiğini ve soruşturma için her türlü yardıma hazır olduklarını söylediğini belirtti.

Kaynak: Ajansgazete.com

Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX