HGS Kart Nasıl Çıkartılır?

HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi araç kullanıcılarına yolculukları esnasında Boğaz köprülerini ve otobanları kullanmaları esnasında geçiş sırasında ödemekle yükümlü oldukları ücreti oldukça basit bir şekilde ödemelerini sağlayan teknolojik sistemin adıdır.
Bu haber 2016-11-12 22:23:52 eklenmiş ve 406 kez görüntülenmiştir.

HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi araç kullanıcılarına yolculukları esnasında Boğaz köprülerini ve otobanları kullanmaları esnasında geçiş sırasında ödemekle yükümlü oldukları ücreti oldukça basit bir şekilde ödemelerini sağlayan teknolojik sistemin adıdır. HGS sistemi kurulmadan önce araç kullanıcıları Boğaz Köprülerini ve otobanları kullanırlarken geçiş ücretlerini gişelerden nakit ödeme yolu ile ödüyorlardı. Fakat bu durumun bazı trafik sorunlarına sebep olmasından dolayı OGS sistemi geliştirildi. Aslında OGS sistemi HGS sitemi ile aynı sistematikte çalışan bir sistem olmasına rağmen OGS cihazının pahalı olması ve cihazı çıkartmak için uygulanan prosedürlerin fazlalığından dolayı araç sahipleri tarafından pek rağbet görmedi. Bunun arkasından cihaz masrafı olmayan ve karta çalışan bir sitem olan KGS sistemi oluşturuldu. KGS kart temini oldukça düşük masraflı ve tedarik etmesinin kolay olmasına rağmen köprü ve otoban girişlerinde kart okunması için duraklama ihtiyacı oluşturduğu için istenilen sonucu vermedi. Bunun üzerine OGS ve KGS sistemleri birleştirilerek HGS sistemi oluşturuldu.

HGS kart çıkartmak isteyen araç kullanıcıları anlaşmalı akaryakıt istasyonlarından, PTT şubelerinden ve tüm banka şubelerinden temin edilebilir. Kartı çıkarma işlemi yaparken gerekli bilgileri istenilen formlara doldurmaları gerekmektedir. HGS yükle işlemleri için de kişilerin HGS yükleme yapacağı alternatifler arasında, online Hgs yükleme, kredi kartı ile Hgs yükleme alternatiflerinden yararlanarak kartlarına gerekli bakiye yüklemesi işlemlerini yapabilirler.

ETİKETLER :
Diğer BİLİM TEKNOLOJİ haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
izmir web tasarım