HGS Nedir?

Araç sahipleri Boğaz Köprülerini ve otoyolları kullanırlarken geçiş esnasında belirli bir ücret ödemek durumundadırlar.
Bu haber 2016-11-13 22:48:20 eklenmiş ve 384 kez görüntülenmiştir.

Araç sahipleri Boğaz Köprülerini ve otoyolları kullanırlarken geçiş esnasında belirli bir ücret ödemek durumundadırlar. Bu ödenmesi gereken tutarlar geliştirilen pasif RFID yani radyo frekansı ile tanımla sayesinde araç kullanıcıları geçiş esnasında duraklamak zorunda kalmadan ödeme işlemi yapmış oluyorlar.

Daha önce köprülerde uygulanan geçiş işlemlerinde nakit ödeme yapılıyordu. Köprü girişlerinde ödenmesi gereken geçiş ücretlerini nakit ödeme yapmak için duraklayan araçlar trafik sorunu yaşıyorlardı ve işlemler de oldukça uzun sürüyordu bu problemi ortadan kaldırmak adına HGS sisteminden önce iki farklı geçiş sistemi daha geliştirildi. Fakat şu an en sağlıklı kullanım olanağını HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi sağlamaktadır.

Hızlı Geçiş Sistemi( HGS ) belirli satış noktalarından HGS kart temini yaparak kayıt oluşturan sürücüler. HGS kartlarına, HGS yüklemesi işlemi yapabilirler. HGS yükleme işlemi için bazı alternatifler ise şunlardır; kredi kartı ile HGS yükleme, online HGS yükleme yöntemleri ile HGS bakiye yükleme işlemleri yapabilirler. Bu işlemlerden herhangi birisini kullanarak kartlarına para yüklemesi yaptıktan sonra geçişlerde beklemeye gerek kalmadan, trafiğe takılmadan ve zaman kaybetmeden köprü ve otoyollardan hızlı geçiş hakkı yapabilirler.  Kart sahibi olmayanlar eğer gişelerden kartsız giriş yaparlarsa girişlerde ve çıkışlarda bulunan kameralar tarafından kaçak giriş tespit edilip aracın plakasının kayıtlı olduğu kişiye ceza yazılmaktadır. Bu tip bir durumla karşılaşmamanız için köprü ve otoban geçişlerinde HGS kart kullanmanız gerekmektedir.

ETİKETLER :
Diğer BİLİM TEKNOLOJİ haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
izmir web tasarım