Su Geçirmez Özelliği İle PVC Kapılar


Bu haber 2016-11-30 14:33:22 eklenmiş ve 855 kez görüntülenmiştir.

Son zamanların en fazla kullanılan PVC malzemeleri kapı ve pencerelerde de kullanılmaktadır. Kapı ve pencerelerde hayat kurtarıcı olarak görülen pvc kapı modelleri en fazla banyo, tuvalet ve balkonlarda kullanılmaktadır. Genellikle kilit sistemi kullanılarak yapılan bu kapılar sağlam pvc malzemelerden yapılmaktadır. kilit sistemi ile pencere ve balkon kapılarında kullanılan pvc kapı modelleri hemen hemen her ev tipinde tercih edilebilir. Farklı renklerde de üretilebilen pvc kapılar, teras ve ev içi dekorasyonuna da uydurulabilir. Lamine kaplı olarak da üretilebilen bu kapılar birçok renkte üretilmektedir. Ahşap görünümlü, budaklı meşe, maun, meşe ve sedir desenlerinde de üretilebilen pvc kapı modelleri bazı kişiler tarafından ev içinde oda kapısı olarak, sağlamlığı için tercih edilebilmektedir.

Akordeon Kapılar

İsteğe göre yapılan akordeon kapıların tümü pvc kapı modellerinden yapılmaktadır. Akordeon kapıların hepsi genellikle oda bölmeleri ve dar alanları genişletebilmek amacı ile tasarlanarak kişiye özel yapılmaktadır. Akordeon kapılardaki özellik bölünebilir salonlar oluşturabilmek için salonun veya koridorun bir kısmından sonrasını pvc kapı sistemi ile bölmeye denir. Bu salon veya koridor bölmelerinde iyi bir estetik yakalanırsa hoş bir ev dekorasyonu yerine geçtiği gibi hem de tek olan salonunuza bir küçük oda veya koridorunuza bir antre eklemiş olursunuz.

İçe Ve Dışa Açılır Sistem

Günümüzde pvc kapı sistemlerinde uygulanan sistemlerde hem içe açılabilme hem de dış tarafa açılabilme sistemleri kullanılabilir. Bu sistemler balkon, tuvalet, mutfak ve banyo kapıları için geçerlidir. Mesela küçük bir odanıza bağlı salonunuz varsa balkon kapısının mutlaka balkonun iç kısmına doğru açılmasını istersiniz. Balkon kapısının balkon içine doğru açılması balkonun bulunduğu odanın genişlemesine sebep olmaktadır. Bu işlem tuvalet, mutfak ve banyolarda da geçerlidir. Dar alanlı tuvaletlerde ve banyolarda kapının dışa açılması tuvalet ve banyoyu daha geniş bir hale çevirerek bu alanın kullanımını kolaylaştırır. Akordeon kapı sistemlerinde de yer darlığı yüzünden uygulama yapılmaktadır. Bazı küçük odaların kapıları ve küçük balkon kapıları akordeon kapılarla değiştirildiğinde ortaya hem hoş bir görüntü hem de alanda açılma olmaktadır.   Sitemizi ziyaret edin; http://sedefahsap.com.tr/

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede Ajans Gazete Güncel Haberler Bulunmaktadır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA