HGS Yükleme


Bu haber 2016-12-11 17:10:55 eklenmiş ve 189 kez görüntülenmiştir.

HGS hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir sorusuna cevap verirken öncelikle HGS’nin ne olduğunu kavramak gerekir. HGS Karayolları Genel Müdürlüğü, PTT, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünün ortak çalışmasıyla 17 Eylül 2012 tarihinde uygulamaya konulan bir sistemdir. Temel amacı köprü ve otoyollardaki beklemelere son vermektir. Ve bunu yaparken de şehir içi trafiğini rahatlatmaktır. Kaçak geçişlerin önüne geçerken vergi kaybının da önlenmesi gibi başka, başka amaçları da vardır.

 

HGS’nin kullanılabilmesi için PTT tarafından verilen HGS Yükleme kartları almanız gerekmektedir. Sadece 5 Türk Lirası karşılığında alabileceğiniz bu kartlara bakiye yükleyerek köprü ve otoyollardan rahatlıkla geçebilirsiniz. Diyelim kartlarınızda bakiyeler bitti ya da bakiye yükleyemediniz ne yapacaksınız sorusuna da hem HGS için özel internet sayfaları açılmış olmakta hem de PTT bu konuda yetkilendirilmiştir. E-Devlet sistemiyle de bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Diyelim siz HGS kartınıza bakiye yükleyemediniz köprü ve otoyollardan kaçak geçiş yaptınız. Emniyet Genel Müdürlüğü alt yapısıyla plaka tanıma sistemiyle sizin aracınızı tespit edecekler ve bu geçiş ücretini size göndereceklerdir.

Siz tüm işlemleri yaptınız, HGS kartınızda bakiyede var ve olası kaybolma, bozulma durumlarında ise En yakın PTT şubelerine gelerek yeni HGS kartınızı alabilirsiniz. Eski HGS kartınızdaki bakiyenizde bu yeni kartınıza yüklenecektir. HGS ile halk sorunsuz bir sistemin keyfini çıkartacak. Teknoloji çağının nimetlerinden faydalanmış olacak. http://hgsyuklesorgula.com/

 

ETİKETLER :
Diğer BİLİM TEKNOLOJİ haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede Ajans Gazete Güncel Haberler Bulunmaktadır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA