Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Çarpıcı Açıklamalar

Türkiye ile AB ilişkilerini değerlendiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "AB, Türkiye politikasında gerçekçi zemine doğru gidiyor ancak biz artık sonuç istiyoruz" dedi.
Bu haber 2016-12-14 00:34:31 eklenmiş ve 272 kez görüntülenmiştir.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara'da Çek Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Lubomir Zaoralek ile görüşmesi sonrası basın toplantısı düzenledi. 

Basın toplantısında Türkiye ile AB ilişkileri de gündeme geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "AP'de PKK destek bulmamalı" açıklamasında bulundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "AB, Türkiye politikasında gerçekçi zemine doğru gidiyor ancak biz artık sonuç istiyoruz. Biz AB ile her zaman anlamlı diyaloğa hazırız. AB bizim de içinde bulunduğumuz bir kıta. Sorunların çözümü için ortak çaba harcanmalı" dedi. 

AB dışişleri bakanlarının bugün Brüksel'de Türkiye gündemiyle toplanmasıyla ilgili görüşlerini de dile getiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sözlerini şöyle sürdürdü. 

"AB'nin Türkiye'ye her zaman adil davranmasını istiyoruz. Bizim tarafımızda yer almasını istemiyoruz, doğrunun yanında yer alsınlar ve adaletli olsunlar. Türkiye'yi eşit bir ortak gibi görmeliler. Eksiklikler varsa bunu müzakere ederiz. AB Türkiye gibi ülkelere ders verme yerine karşı karşıya kaldığımız sorunlara nasıl çözüm getireceği anlayışı içinde olmalı."

Kaynak:NTV

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. AjansGazete.Com Tm haklar sakldr.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA