Botoks uygulamasına dair her şey!

Botoks işleminde yer alan ve aslında kırışıklıklarımızın giderilmesinde en önemli rolü olan madde botilinum toksindir.
Bu haber 2016-12-23 21:52:47 eklenmiş ve 103 kez görüntülenmiştir.

Botoks işleminde yer alan ve aslında kırışıklıklarımızın giderilmesinde en önemli rolü olan madde botilinum toksindir. Bahsettiğimiz bu madde özel laboratuar ortamlarında üretilmekte olup, mutlaka uzman eller tarafından gerektiği kadar dozda uygulanmalıdır. Aksi halde istenmeyen görüntülere neden olabilmektedir.

Botoks uygulamasının etki mekanizması nasıldır?

Botoks işleminde uygulama yapılacak olan bölgedeki kasların daha az çalışması hatta belirli bir süre çalışmaması sağlanır ve bu sayede de bölgede kırışıklıklar giderilerek bir nevi yaşlanma durdurulur. Ayrıca botoks uygulaması sadece işlemin yapıldığı bölgeye etki etmektedir.

Botoks işlemi Nasıl Yapılır?

Botoks maddesi hekimimizin uyguladığı ve oldukça güvenilir bir işlem olmakla birlikte ilk olarak botoks maddesi bir serum fizyolojik ile sulandırılarak daha sonra lokal kremler ile uyuşturulmuş bölgeye ya da bölgelere ufak iğneler yardımı ile gerekli dozlarda enjekte edilir. Uygulama yaklaşık olarak 10-15 dakika sürmektedir ve herhangi bir acı ya da ağrı olmamaktadır. İşlemin ardından kişiler günlük yaşamlarına geri dönebilmektedir.

Uygulama ne kadar süre kalıcılık gösterir?

Aslında botoks uygulamaları 6 ay kadar kalıcılığını sürdürüyor olsa da çok nadir olmakla birlikte, bazen bu kalıcılık 4 ay kadar da sürebilmektedir. Bu durum kişilerin yapısı ile ilgilidir.

Botoks hangi bölgelere uygulanır?

Botoks uygulaması göz çevresi kırışıklıklarının giderilmesinde, alın ve kaş arası mimik kırışıklıkları tedavisinde, dudak çevresi kırışıklıkları, boyun ve dekolte bölgesi kırışıklıklarında, yanak sarkmaları, koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanı terlemelerinde güvenle uygulanabilmektedir.

Botoks işlemi hakkında ilinmesi gereken önemli detaylar nelerdir?

Öncelikle botoks ve diğer medikal estetik uygulamaları mutlaka uzman hekimler tarafından ve dolayısı ile de hastanelerde ya da özel kliniklerde yapılmalıdır. Asla bilinçsiz ellerde sadece uygun fiyatlara yapılıyor diye bu tür önemli işlemleri yaptırmamalısınız. Aksi halde yapılan yanlış uygulamalar sonrasında sizler de istenmeyen birçok sorun ve en önemlisi de kötü görünümler ile karşılaşabilirsiniz. Doktorumuz Mustafa Karataş ve ekibi ile sizler de çalışmak ve güzelliğinizi taçlandırmak için hemen internet sitemizi ziyaret edin!

ETİKETLER :
Diğer SAĞLIK haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede Ajans Gazete Güncel Haberler Bulunmaktadır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA