Yedek Vekillik İptal Edildi

Anayasa Değişiklik Teklifi'nin 4. maddesi de komisyondan geçti: Seçimler 5 yılda bir yapılacak. 'Yedek vekillik' planı ise rafa kaldırıldı.
Bu haber 2016-12-28 12:07:09 eklenmiş ve 303 kez görüntülenmiştir.

AK Parti’nin Anayasa değişiklik teklifinden “yedek milletvekilliğine” ilişkin düzenleme çıkarıldı. Milletvekilliği seçimlerinin 5 yılda bir yapılmasını öngören 4. madde ise TBMM Anayasa Komisyonu’nda kabul edildi.

Başbakan Binali Yıldırım ile MHP lideri Devlet Bahçeli pazartesi günü gerçekleştirdikleri görüşme sonrasında anayasa değişiklik teklifindeki 3 maddede değişikliğe gidilmesini kararlaştırmıştı. Bu tekliflerden biri de yedek milletvekilliği konusundaki değişiklik teklifiydi.

Başbakan Binali Yıldırım, önceki gün partisinin milletvekilleriyle yaptığı toplantıda en büyük eleştirilerden biri yedek milletvekilliği konusunda olmuştu. Milletvekilleri, yedek milletvekilliğine ‘vekil adayları birbirini öldürür’ diyerek itiraz etmişlerdi. Bu eleştiriler sonrasında geçtiğimiz çarşamba günü yapılan AK Parti İl Başkanları toplantısında Başbakan Yıldırım, “Arkadaşlarımızın kafasını karıştıran bir iki husus var. Mahsurlu olan şeyin üzerinde inat etmemizin anlamı yok” demişti. Yıldırım’ın bu talimatının ardından değişiklik için çalışmalar başlamıştı. (Gazeteduvar)

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. AjansGazete.Com Tm haklar sakldr.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA