Makam Bayrağı Nedir?


Bu haber 2017-02-13 18:09:03 eklenmiş ve 271 kez görüntülenmiştir.


  Belli bir mevkiyi, siyasi partiyi ya da firmayı temsil eden bayraklar olarak ülkemizde oldukça fazla kullanılmaktadır. Özellikle devletin resmi kurumlarında çok fazla kullanılmakta olduğu için üretimi ve satışı da çok fazla yapılmaktadır. Özellikle seçim dönemlerinde ve belli kampanyalar yapıldığında bayrakçı firmalar fazla mesai yapmaktadırlar çünkü bu süre içinde oldukça fazla bir bayrak talebi olmaktadır.  

 Makam Bayrağı Önemli midir?

  Belli bir makamı simgelediği ve kullanan kişinin olduğu mevkiyi simgelediği için özellikle prestijli bir mevki de olan insanların odalarında,araçlarında mutlaka bu bayraklardan bulunmaktadır. Görev yaptıkları binaların girişlerinde de bu makam bayrağı bulunmakta ve her gittikleri yerlerde yine bu bayrak onların makamlarını simgelediği için kullanılmaktadır.  

 Makam Bayrakları Ne Zaman Yenilenmelidir?

 

Bayraklar genellikle kumaştan yapıldığı için de oldukça çabuk eskimekte ve bu nedenle de bu bayrakların sık sık yenilenmesi gerekmektedir. Eskiyen ya da deforme olmuş bayraklar simgeledikleri makamın saygınlığına zarar vereceği için bu hususa dikkat edilmektedir bu nedenle de bayrak satışı her zaman için olan ve yılın neredeyse her günü yapılan bir satıştır. Özellikle makam sahibi değiştiği zamanlarda da makam bayrakları yenilenmekte ve bu da bayrak satışının arttırmaktadır.  

 Makam Bayraklarının Ebatları Nelerdir?

  Makam bayrakları çok fazla çeşitlilik göstermekte bu nedenle de belli bir boyutta olmamaktadırlar. Bunları genel olarak belirtmek gerekirse flama şeklinde olanlar, üzerinde resimler olan bayraklar, büyük olanlar ve çok küçük olanları vardır. Baskı yöntemi ile üzerine makamın simgesi basılan bayraklar olduğu gibi fabrikalarda da direk olarak baskılı bir şekilde üretilebilmektedir. Yine bayrak üretiminde çok çeşitli kumaşlar kullanılmasının yanında polyesterden de bayrak üretimi yapılmakta hatta kağıtlarda bayrak üretiminde kullanılan bir malzeme olabilmektedir ama bu kağıttan yapılan bayraklar çok çabuk eskidiği için kısa süreli kullanımlar için üretilmektedir. Daha fazla bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. www.flamabayrak.com  

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
izmir web tasarım