MEB Ücretleri Kredi Kartıyla Ödenebilecek

MEB sınavları ve görevde yükseltme sınavı gibi sınavlar nedeniyle daha önce bankalar aracılığıyla yapılan ödemeler, artık 7 gün 24 saat kredi kartıyla ödenebilecek.
Bu haber 2017-05-07 20:11:48 eklenmiş ve 156 kez görüntülenmiştir.

MEB sınavları ve görevde yükseltme sınavı gibi sınavlar nedeniyle daha önce bankalar aracılığıyla yapılan ödemeler, artık 7 gün 24 saat kredi kartıyla ödenebilecek.

Ehliyet, açık lise ve ortaokul gibi elektronik ortamda yapılan sınavlar için kamu bankaları ve online tahsilat sistemleri aracılığıyla ödeme alınıyordu. Kredi kartı uygulaması ise daha pratik bir şekilde kullanılmaya başladı. Artık adaylar bankaya gitmeden 7 gün 24 saat sınav ücretlerini yatırabilecekler.

Sınav ücretlerini https://odeme.meb.gov.tr adresinden yatırabilecek ve daha pratik bir şekilde tahsilatlar kolaylaşabilecek.

Bundan Sonraki İşlemler Online Ödemeyle Yapılacak

MEB üzerinden online olarak yapılabilecek olan ödeme, bundan sonraki sınav için geçerli olacak. Uygulama mobil cihazlar da dahil olmak üzere tüm internet bankacılığı sistemleriyle ödenebilecek.

MEB Bilgi İşlem Dairesi ve Destek Hizmetleri tarafından tasarlanan proje, oldukça iyi bir şekilde sonuçlandı ve en kısa sürede uygulamaya girecek. Özellikle açık lisede okuyanlar için mesai saatleri içinde ödenmesi zor olan eğitim ücretleri bu şekilde daha pratik olarak ödenebilecek.

 

 

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. AjansGazete.Com Tm haklar sakldr.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA