Görme Engelliler e-YDS’ye Girebilecek

ÖSYM tarafından e-YDS kılavuzunda değişiklik yapılması ile artık engelli adayların da e-YDS ye girebileceği EGED tarafından açıklandı.
Bu haber 2017-05-16 00:10:48 eklenmiş ve 187 kez görüntülenmiştir.

ÖSYM tarafından e-YDS kılavuzunda değişiklik yapılması ile artık engelli adayların da e-YDS ye girebileceği EGED tarafından açıklandı. EGED’in açıklamasının devamında yaklaşık on aydır ÖSYM ile birlikte sistemin ekran okuyucu yazılımlara uyumunu sağlamak için çalışmalar yürütüldüğü, çalışmaların belli bir aşamaya kadar olgunlaştırılması sayesinde de 20 görme engelli ile Ankara’da deneme sınavları düzenlenerek, geri bildirimlerin alınması suretiyle projenin kullanıma hazırlandığı açıklandı.

Bu sınav sayesinde görme engelli adaylar ilk kez ulusal bir merkezi sınava ekran okuyucu ve ekran büyütme yazılımı ile katılabilecekler.

Şimdilik Sınav Ankara’da Yapılacak

Diğer illerde bu yeni sistemin altyapısı hazırlanıncaya kadar görme engelli e-YDS sınavına girmek isteyen adayların Ankara’ya gelmesi gerekecek. Görme engelli adayların sınava girmeden önce ÖSYM sitesine eklenen örnek sınavı incelemesi adaylara büyük kolaylık sağlayacaktır. Görme engellilerin şu an başvurabileceği e-YDS 2017/5 sınavı için son başvuru tarihi 18 Mayıs ve sınav tarihi ise 27 Mayıs olarak açıklanmıştı. Sınava girmek isteyenler başvuruları kaçırmamaya dikkat etmeli.

 

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. AjansGazete.Com Tm haklar sakldr.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA