Erdoğan’dan Yüksek Faiz Çıkışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB 73. Olağan Genel Kurulu’na katılarak açıklamalarda bulundu. Gündeminde ise yüksek faiz oranları vardı.
Bu haber 2017-05-24 23:54:00 eklenmiş ve 141 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB 73. Olağan Genel Kurulu’na katılarak açıklamalarda bulundu. Gündeminde ise yüksek faiz oranları vardı.

 

Erdoğan: Bu Sorunu Da Çözeceğiz

Erdoğan açıklamalarında, kredi faizleri noktasında her yerden şikayet geldiğini ve bu sebeple de yüksek faizi hep gündeminde tuttuğunu hatırlatarak, yüksek faizi ülkede bir sömürü aracı olarak gördüğünü söyledi. Kredi kuruluşlarının uygun kredi faizi vererek hem kendileri hem de ülkeleri kazanması gerektiği görüşüne yanaşmadıklarını belirtti. Krediye mahkum olan girişimcinin de elinden bir şey gelmeyerek bu faizi kabul ettiğini ama bu sorunu da çözeceklerini ifade etti.

 

Erdoğan’ın Konuşmasından Diğer Satırbaşları

Konuşmasına devam eden Erdoğan, TOBB’un ekonomi ve demokrasiyi bir bütün olarak kabul etmesinden ötürü ülkenin geleceği adına önemli bir kuruluş olduğunu söyledi. 2053’ü planlayarak  2023 hedeflerine adım adım yaklaşıldığını belirten Erdoğan, bu doğrultuda yıl sonunda bakan arkadaşlardan altı aylık yol haritalarını sunmalarını isteyeceğini de aktardı. Amaçlarının dünyanın en büyük ilk on ekonomisine girmek olduğunu da açıklamalarına ekledi.

 

 

ETİKETLER :
Diğer EKONOMİ haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. AjansGazete.Com Tm haklar sakldr.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA