YÖK’e Saat Uyarlaması

Bilindiği üzere günümüz sisteminde sınavlara saat, takı, kalem, silgi, hesap makinesi, kemer, toka, yüzük, kolye, elektronik cihaz, kulaklık ve buna benzer hiçbir malzeme alınmamaktadır.
Bu haber 2017-05-30 02:19:20 eklenmiş ve 189 kez görüntülenmiştir.

Bilindiği üzere günümüz sisteminde sınavlara saat, takı, kalem, silgi, hesap makinesi, kemer, toka, yüzük, kolye, elektronik cihaz, kulaklık ve buna benzer hiçbir malzeme alınmamaktadır. Özellikle son yıllarda getirilen sıkı uygulamalar pek çok öğrenciyi mağdur etse de bu durum değişmez kurallar olarak görülmektedir.

 

Bu kurallara uyulmadığı takdirde sınavların iptal edileceği dile getirilmektedir. Ancak YÖK tarafından yeni çıkan karar göre saat sınav iptaline sebebiyet veren eşyalar arasından çıkmıştır. Yapılan açıklamaya göre saat takmanın kopya çekmek için yeterli delil taşımadığı ve iptal edilen sınavlar için kopya çekildiğinin ispatlanmış olması gerektiği ifade edilmiştir.

 

Yapılan açıklama göre 12 Mart tarihinde Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na giren bir öğrencinin sınavı saat taktığı gerekçesi ile iptal edilmiştir. Bunun üzerine konu ile ilgili olarak dava açan öğrenci saatin kopya çekmek için yeterli özelliğe sahip olmadığını ve konu ile alakalı olarak kendisine bir uyarı yapılmadığını dile getirmiştir. Bunun üzerine mahkeme tarafından verilen karara göre dava ücretinin YÖK’ten tahsil edilmesine karar verilmiştir. 

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. AjansGazete.Com Tm haklar sakldr.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA