Üniversite Mezunları İçin 2017 KPSS

Üniversite mezunlarının emek verdiği ve titizlikle hazırlandığı KPSS Süreci 21 Mayıs 2017 tarihi itibariyle başladı.
Bu haber 2017-05-30 02:28:41 eklenmiş ve 178 kez görüntülenmiştir.

Üniversite mezunlarının emek verdiği ve titizlikle hazırlandığı KPSS Süreci 21 Mayıs 2017 tarihi itibariyle başladı. 21 Mayıs Cumartesi günü sınavın ilk oturumunun gerçekleşmesi ile adaylar için zorlu mücadele başlamış oldu. İlk oturum genel kültür ve genel yetenek sınavlarından oluşmaktadır. Sınav süresince adaylardan bazıları zorlanırken sınav bazı adaylara ise kolay gelmiş.

 

İlk oturumun tamamlanmasının ardından öğretmenlik adayları aynı tarihte öğleden sonra eğitim sınavına girdiler. İki oturumun 21 Mayıs tarihinde tamamlandığı KPSS, 27 ve 27 Mayıs tarihinde A gurubu sınavına hazırlanan adaylar için gerçekleştirildi. Sınav kapsamında İktisat, İşletme, Hukuk, Maliye, Muhasebe, İstatistik, Uluslar arası ilişkiler, Kamu yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkileri dersleri yer almaktadır.

 

 

2017 KPSS A Grubu ve öğretmenlik sınavına giren adaylar için sınav öncesinde on beş dakika kuralına karşı uyarılar yapıldı. Buna göre sınav süresinin başlangıç saatinden önce son on beş dakika kala adayların içeri alınması yasaklandı. Bu uygulama neticesinde bazı adaylar sınava giremezken ve yetişemezken pek çok aday erken saatlerde bina kapısında yerini aldı. 

ETİKETLER : kpss
Diğer EĞİTİM haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. AjansGazete.Com Tm haklar sakldr.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA