METEM İlk Elemanlarını Yetiştirdi

Kayseri organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren Merkezi Teknik Eğitim Merkezi (METEM) ilk elemanlarını yetiştirdi ve meslek hayatına gönderdi.
Bu haber 2017-06-02 01:22:23 eklenmiş ve 304 kez görüntülenmiştir.

Kayseri organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren Merkezi Teknik Eğitim Merkezi (METEM) ilk elemanlarını yetiştirdi ve meslek hayatına gönderdi. Özellikle sanayicilerin kalifiye eleman konusunda çok muzdarip oldukları bilinen bir gerçek. Meslek liselerinde verilen eğitimler bu eksiği kapatmaktan hayli bir uzak. Bunun farkında olan Kayseri OSB Yönetim Kurulu Tahir Nursaçan bu eksikliği gidermek adına açtıkları eğitim merkezinin Türkiye OSB’leri arasında en kapsamlı olanı olduğunu ifade etti.

 

Nitelikli Ara Eleman Eksikliği

 

Her geçen yıl ihracat sektöründe rekabette öne geçebilmek için üretimin artırıldığını dile getiren Nursaçan bu doğrultuda fabrikaların da eleman sayılarını artırdıklarını söyledi. Ancak boş kadro çok olmasına rağmen kalifiye eleman bulamadıklarını dile getirdi.

 

Bu sorunu çözmek için açtıkları METEM kapsamında 2015-2016 eğitim döneminde 113 mezun veren bu merkezden mezun olan öğrencilere oldukça yoğun bir talebin olduğunu dile getiren Nursaçan elemanların adeta kapıldıklarını aktarıyor. Bu sene ikinci defa mezun verecek merkezin mezunlarını iş adamlarının sabırsızlıkla beklediklerini de Nursaçan sözlerine ekledi.

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. AjansGazete.Com Tm haklar sakldr.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA