Memura 10 Yıl Çalışarak Emeklilik Fırsatı

Sabah Gazetesi’nden Faruk Erdem’in haberine göre 2008 yılından önce memuriyete girmiş olanlar en az 10 yıl süreyle memuriyette kesintisiz olarak çalışmaları halinde isterlerse istifa ederek başka bir işte de çalışmalarına gerek kalmadan kalan süreyi isteğe bağlı sigortalı olarak tamamlayabilirler.
Bu haber 2017-06-02 01:30:54 eklenmiş ve 177 kez görüntülenmiştir.

Sabah Gazetesi’nden Faruk Erdem’in haberine göre 2008 yılından önce memuriyete girmiş olanlar en az 10 yıl süreyle memuriyette kesintisiz olarak çalışmaları halinde isterlerse istifa ederek başka bir işte de çalışmalarına gerek kalmadan kalan süreyi isteğe bağlı sigortalı olarak tamamlayabilirler. Maalesef memuriyetten çıkarılanlar ise bu haktan yararlanamıyor.

 

10 Yıl İçin Emekli İkramiyesi Veriliyor

En az 10 yıl memuriyette çalışan memur isteğiyle istifa ettikten sonra 6 ay içinde SGK’ya başvurması gerekiyor. Memurların keseneklerini düzenli olarak ödemesi gerekiyor. Eğer 6 aydan daha uzun süre ödemezlerse iştirakçilikleri bitiyor. Ödeyecekleri kesenekler ise memuriyetten ayrıldıkları zamanki kadroları ve derecelerine göre belirleniyor. İsteğe bağlı kesenek ödemeye devam edenlere her yıl bir kademe ve üç yılda bir de derece veriliyor.

 

Emekli İkramiyesine Dikkat!

Ödenen bu kesenekler emekli ikramiyesi hesabından sayılmıyor. Emekli ikramiyesi istifa öncesi kıdeme göre hesaplanıyor.

 

Memuriyetten çıkarma cezası alanlar, memur olma vasfını kaybedenler, 10 yıllık süreyi tamamlamayanlar ise bu haktan yararlanamıyorlar. 

ETİKETLER :
Diğer EKONOMİ haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. AjansGazete.Com Tm haklar sakldr.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA