Türk Eğitim Sen’in Dilekçe Kampanyası Sürüyor

Türk Eğitim Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan, dilekçe kampanyası ile ilgili bilgi vererek açıklamalarda bulundu.
Bu haber 2017-06-03 02:46:59 eklenmiş ve 199 kez görüntülenmiştir.

Türk Eğitim Sen Gaziantep Şube Başkanı Bekir Avan, dilekçe kampanyası ile ilgili bilgi vererek açıklamalarda bulundu. Eğitim ve öğretimdeki problemleri kaldırmak adına 25 Nisan’da bir dilekçe kampanyası başlattıklarını ve bu kampanya ile tüm öğretmenlerin maaş karşılığı olarak okutacağı haftalık ders saatinin 15 saate eşitlenmesini istediklerini aktardı.

 

Her Öğretmene Farklı Ek Ders Karmaşası

 

Okul öncesi ve ilkokul öğretmenlerinin haftada 30 saat derse girdiği ancak 12 saat ücreti aldığını, genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenlerinin 15 saat, atölye ve laboratuvar öğretmenlerinin de 10 saat ücret aldığını söyleyen Avan, bu branşlar dışında kalanların da haftada 30 saat derse girerek 18 saat ücreti aldığını söyledi. Yani bu oluşan tabloda aynı görev yapılıyor ancak farklı rakamlar ortaya çıkıyor.

 

 

Eğitim sen de bu maaş karşılığı ek ders dengesizliğinin kaldırılması ve tüm öğretmenlerin 15 saat üzerinden ek ders alması huşunda kampanya başlattıklarını ve kampanya dahilinde topladıkları dilekçeyi Başbakanlık’a gönderdiklerini ifade etti. 

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. AjansGazete.Com Tm haklar sakldr.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA