19 Çocuğun Babası Doktor Mu?

Bu ilginç olay Hollanda’da meydana geldi. Dr. Jan Karbaat sahip olduğu tüp bebek kliniğinde kayıtlı verilere göre 19 çocuğun hayata gelmesine vesile oldu.
Bu haber 2017-06-06 00:10:04 eklenmiş ve 133 kez görüntülenmiştir.

Bu ilginç olay Hollanda’da meydana geldi. Dr. Jan Karbaat sahip olduğu tüp bebek kliniğinde kayıtlı verilere göre 19 çocuğun hayata gelmesine vesile oldu. Ancak doktorun kadınların hamile kalabilmeleri için başvuran ailelerin spermlerini kullanmak yerine kendi spermlerini kullandığı iddia ediliyor. Eğer bu iddia doğruysa 19 çocuğun biyolojik babası bir doktor olacak. Henüz bu konu ile ilgili net bir bilgi olmasa da konu mahkemeye intikal etti.

 

Öz Çocuğunun DNA Örneği Vermesiyle Ortaya Çıktı

 

 

Bu ilginç olay doktorun öz çocuğunun DNA örneği vermesi ve bu örneğin diğer çocuklar ile aynı olmasının fark edilmesiyle ortaya çıktı. Ardından aileler gerçeğin ortaya çıkması için mahkemeye başvurdular. Mahkeme ise ailelerin bu talebini haklı bularak 89 yaşında ölen doktorun eşyalarına el koyulup DNA testi yapılmasına hükmetti. Doktorun eşi bu duruma karşı çıkarken gerçekler DNA testi sonucunda ortaya çıkacak. Ancak bu sonuçların gizli tutulması mahkemece kararlaştırıldı. Dolayısıyla mahkeme kanalıyla bu bilgileri öğrenmek mümkün olmayacak. 

ETİKETLER :
Diğer SAĞLIK haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. AjansGazete.Com Tm haklar sakldr.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA