YÖNETİCİ ASİSTANI İŞ İLANLARI

Lider insan kaynakları platformu İsbul.net verilerinden derlenen bilgiye göre, yönetici asistanı iş ilanları, bir önceki yıla göre yüzde 13’lük bir artış sergiledi.
Bu haber 2017-06-29 23:30:31 eklenmiş ve 209 kez görüntülenmiştir.

 

Lider insan kaynakları platformu İsbul.net verilerinden derlenen bilgiye göre, yönetici asistanı iş ilanları, bir önceki yıla göre yüzde 13’lük bir artış sergiledi. İş arayanların yeni gözdesi olan ve neredeyse tüm sektörler için vazgeçilmez bir pozisyona dönüşen yönetici asistanlığı, büyük şirket yöneticileri için bel kemiği olarak görülüyor.

Asistanlık basit bir iş değil

İsbul.Net yöneticileri tarafından yönetici asistanlığı iş ilanları özelinde yapılan değerlendirmede ise, yönetici asistanlığının sanıldığı kadar kolay bir iş olmadığının altı çizildi. Değerlendirmede şu açıklamaya yer verildi: “ İşe alınan bir yönetici asistanı, eğer donanımlı, başarılı ve üretken bir insan ise, başta çalıştığı şirketin, sonrasında ise bağlı olduğu yöneticisinin verimini büyük ölçüde arttıracaktır. Bir yönetici asistanının tek işi sanıldığı gibi toplantı randevusu ayarlamak ve telefonlara bakmak değildir. yöneticinin iş planı ve yükünü azaltabilmek, iş performansı, eksikliği, yanlışlığı alanında iyi derecede gözlem ve takip sürdürerek bunu iş analizi olarak raporlayabilmek, kendisine verilen görevi zamanında eksiksiz ve doğru şekilde yerine getirebilmek, çalışanların performansını da yakından takip ederek yöneticiyi, şirket için tüm çalışmalardan haberdar etmek de yönetici asistanının görevleri arasında yer alır. Bunu başarabilen asistanlar, şirket patronlarının vazgeçilmez elemanı olacaklardır. Kim bilir belki de bu başarı, sizi daha yukarıda bir pozisyonda çok daha iyi bir iş sahibi yapmada en sağlam basamak olacaktır. Diğer bir deyimle, yönetici asistanı; klasik sekreterlikten farklı olarak; kriz ve kargaşa dönemlerinde işletmeyi iyi ve doğru şekilde yönetebilen, bilgisayar ve internet kullanımıyla beraber büro teknolojilerinden yararlanabilen, elemen olmalıdır.”

Yönetici asistanı iş ilanları sayfalarında bulunan firmaların bünyelerine katmak istedikleri personelde aradığı kriterler ise şu şekilde: Sorumluluk Alma, Sır Saklama, Karar Verme, Temsil Yeteneğine Sahip Olma, Etkili Konuşma, İletişim Becerisi kuvvetli olma. Daha çok kurumsallaşmış ve kariyer planını iyi yapabilen firmalar tarafından verilen yönetici asistanı iş ilanları, en çok İstanbul ili iş ilanlarında karşımıza çıkmaktadır. İstanbul’u sırasıyla Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve Kocaeli izlemektedir. İlanlarda dikkat çeken bir diğer husus ise, bu pozisyonda aranan elemanların daha çok lisans mezunu olmasının istenmesidir.

Kaynak : https://www.isbul.net

ETİKETLER :
Diğer EKONOMİ haberleri

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

film izle online film izle hd film izle biyografi film izle çizgi film izle drama film izle fantezi film izle gelecek film izle gerilim film izle gizemli film izle imdb 7 film izle komedi film izle korku film izle kovboy film izle macera film izle
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA