Hasta Karyolası Çeşitleri Nelerdir?

Hastane servislerinde veya hastalığı ağır olan kişi yakınları tarafından evlere alınabilen hasta yataklarının bir çok değişik türü bulunmaktadır. Bu yatakların bir çoğu hasta kişinin rahatsızlığına göre alınır.
Bu haber 2017-07-14 23:52:59 eklenmiş ve 237 kez görüntülenmiştir.

Hastane servislerinde veya hastalığı ağır olan kişi yakınları tarafından evlere alınabilen hasta yataklarının bir çok değişik türü bulunmaktadır. Bu yatakların bir çoğu hasta kişinin rahatsızlığına göre alınır. Hasta karyolası almak isteyen kişiler yakınlarının hastalığının hangi hastalık olduğunu bildiklerinden bu hastalığa en uygun hasta yatağını almaları gerekmektedir. Hasta yatak çeşitleri nelerdir?

Hasta yataklarının bir kısmı manuel kullanıma uygun bir kısmı ise asansörlü yapıdadır. Son zamanlarda hasta yatakları içinde en fazla kullanılan çeşit elektrikli olanlardır. Çünkü bu sistemde üretilen hasta yatağı çeşitleri daha kolay hareket edebilir ve hasta üzerinde iken daha rahat ayarlanabilmektedir. Bu yataklar genellikle üretim esnasında ağır hastalara göre de ayarlanabilir. Bu ayarlama 250 kiloluk hastalara kadar kullanılabilir şekilde üretilmektedir.

Hasta kişilerin hızlı bir şekilde hastalığını atabilmesi için gerekli olan hasta yatak çeşitleri ve hastane ürünlerinin evde kullanılabilenleri ile sürekli yatması gereken hastalar da daha rahat bir yaşam şekli oluşur. Çünkü bu yatak çeşitlerinin baş kısmı ve ayak kısmı isteğe göre ayarlanabilmektedir.

Hasta Yataklarında Serum Başlığı

Hasta yataklarının çoğunda hasta için arada bir gerek olsa da mutlaka serum askısı bulunması gerekmektedir. Bu serum askılarının çoğu takılıp çıkartılabilir şekilde olur. Hastanın seruma ihtiyacı olduğunda serum askısı yerine kolayca monte edilebilir, seruma ihtiyacı olmayan sadece yatması gereken hastalar içinse bu askılar monte edildiği yerinden sökülebilir.

 

ETİKETLER :
Diğer SAĞLIK haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. AjansGazete.Com Tm haklar sakldr.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA