Kartvizit Tasarlamanın Zorlukları

Kartvizit tasarlamak son yıllarda oldukça zor bir hale gelmiştir. Bunun nedeni ise matbaalar arasında bu işin rekabet haline gelmesidir. Yüzlerce firma ve kişi kendilerine ait kartvizitlere büyük önem verince, rekabet de kaçınılmaz olmuştur.
Bu haber 2017-07-17 11:50:40 eklenmiş ve 126 kez görüntülenmiştir.

Kartvizit tasarlamak son yıllarda oldukça zor bir hale gelmiştir. Bunun nedeni ise matbaalar arasında bu işin rekabet haline gelmesidir. Yüzlerce firma ve kişi kendilerine ait kartvizitlere büyük önem verince, rekabet de kaçınılmaz olmuştur. Bu durum da kartvizitlerin kalitesini arttırırken tasarlanma sürecini zorlaştırmıştır.

Eski zamanlardaki kartvizitlere baktığımız zaman genellikle sadece yazılardan oluşan daha sade kartvizitlerin olduğunu görebiliriz. Ancak günümüzde dijital ortamdaki tasarlama programlarının yaygınlaşması, pek çok insanın bu işle uğraşmasına ve ortaya çok daha profesyonel işlerin çıkmasına neden olmuştur. Elbette bu bir avantaj olarak görülse de her iki taraf için de zorlukları bulunmaktadır. Kartvizitlerin birbirine benzememesi için tasarımcılar sürekli bir yenilik arayışına girmek zorunda kalmıştır. Kartvizit hazırlatan insanlar bu konuyu daha yakından anlayabilmektedir.

Kartvizitlerin öneminden bahsettik, şimdi de stickerlardan yani çıkartmalardan bahsedeceğiz. Kurumsal stickerlar yine kartvizitler kadar önemlidir. Hatta daha avantajlı yani daha kullanışlı olduğunu da kolaylıkla söyleyebiliriz. Bunun ilk sebebi çıkartmaların daha göz önünde yani daha kolay ulaşılır halde olmasıdır. İnsanlar kartvizitleri genellikle cüzdanlarında taşıdıkları için acil bir durumda bulmaları zor olabilmektedir. Bu nedenle de stickerların çok daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Hem kartvizitler hem de stickerlar tanıtım, reklam ve iletişim açısından yazımızdan da anlayacağınız şekilde çok önemlidir. Tüm sektörlerde geçerli olan bu 3 durum, firmaların ya da kişilerin kısa süre içerisinde büyümesini sağlamaktadır.

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. AjansGazete.Com Tm haklar sakldr.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA