Periyodik sinyaller için ilk açıklama geldi

Geçtiğimiz haftalarda saptanan, gezegenimize 11 ışık yılı uzaklıkta bulunan Ross 128 isimli bir cüce yıldızdan gelen periyodik sinyaller için ilk açıklama geldi.
Bu haber 2017-07-24 13:47:07 eklenmiş ve 137 kez görüntülenmiştir.

İLK AÇIKLAMA GELDİ


Geçtiğimiz haftalarda saptanan, gezegenimize 11 ışık yılı uzaklıkta bulunan Ross 128 isimli bir cüce yıldızdan gelen periyodik sinyaller için ilk açıklama geldi.

 

Bilim dünyası bir haftadır 'Ross 128' isimli bir cüce yıldızdan gelen mesajları konuşuyor. Geçtiğimiz hafta Arecibo Rasathanesi tarafından yapılan açıklamaya göre bilim insanları, 12 Mayıs’ta devasa boyutlardaki radyo teleskoptan sinyaller aldıklarını duyurdu. Konuyla ilgili Porto Riko Üniversitesi'nde görevli astrobiyolog "Neredeyse periyodik olarak sinyaller geliyor. Uzaylılar olabilir" demişti.

 

Güneş’ten 2.800 kat daha parlak olan Ross 128 hakkında yeni bir açıklama geldi. SETI Berkeley Research Center'da görev alan bilim insanları gize3mli sinyalleri çözdüklerini iddia etti.

 

Yapılan açıklamaya göre, söz konusu sinyaller 'geostationary satellite'lardan (Dünya'dan yaklaşık 35 bin kilometre yukarıda bulunan ekvator hizasında dünya ile aynı hızda dönen uydular) geliyor.

 

Başka bir deyişle söz konusu sinyaller dünya dışı bir medeniye ait değil.

ntv

ETİKETLER :
Diğer BİLİM TEKNOLOJİ haberleri
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA