Satılık Köpek Nereden Bulunur?

Satılık Köpek Nereden Bulunur?
Bu haber 2017-07-25 14:52:41 eklenmiş ve 177 kez görüntülenmiştir.


  Günümüzde hemen hemen her şehirde, birçok hayvan türünün yer aldığı bir petshop mevcuttur denilebilir. Bu durum birçok insanın, istediği türde bir hayvanın bakımını üstlenmesini kolaylaştırıyor.   Petshopların sadece ticaret yapmayıp aynı zamanda birçok hayvanın yeni bir yuvaya kavuşmasına da vesile olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Beslemek için en çok tercih edilen hayvanlar arasında köpekler başı çekmektedir ve satılık köpek bulmak isteyen kişiler öncelikle petshoplara yönelmektedir. Özellikle bazı köpek türleri diğerlerine nazaran daha çok ilgi görmektedir. Bunların arasında Alman kurdu ve doberman gibi cinslerin etkileyici görünümleri, atletik yapıları ve akıllarda bıraktıkları imaj, tercih edilmelerindeki önemli etkenlerdir. O yüzden satılık Alman kurdu ve satılık doberman arayanların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur.  

 Alman Kurdu Efsanesi

  Orijinali Alman çoban köpeği olsa da ülkemizde Alman kurdu olarak bilinen bu ırk, dünya üzerindeki köpek ırkları arasında en meşhur olanıdır. Cüssesinin iri olmasına rağmen bu ününü, fiziki güzelliğine ve şahane karakter yapısına borçlu olduğunu söylemek hatalı bir yaklaşım olmayacaktır. Saldırgan olmamasıyla birlikte kavgadan kaçmayan cesur yapısıyla tanınan Alman kurdu, çok akıllı ve itaatkar bir türdür. Gerekli sosyalleşme çalışmaları yapıldığı takdirde, çocuklarla ve diğer hayvanlarla iyi geçinir. Uzun ve kaslı bir yapıya sahip olan Alman kurdunun badem gözlere sahip olması çekiciliğini arttırmakta ve her geçen gün satılık Alman kurdu arayanların sayısı artmaktadır.  

Koruyucu Doberman

Bekçi köpeği olarak ünlenmiş olan dobermanın, görünüş itibariyle zarif olmasının yanında ürkütücü olduğunu da söylemek gerekir. Azimli ve enerji seviyesi yüksek ve akıllı bir köpek olduğu için verilen eğitimle çok hızlı cevap verebilmektedir. Çok akıllı bir tür olduğu için sert eğitime tabii tutulmamaları gerekir. Küçüklükten itibaren sosyalleştirilmeleri de yine elzemdir. Diğer köpeklerle arası pek iyi olmayan dobermanın bakımı için de tecrübe gerekir. İlk kez köpek sahibi olacak kişilerin satılık doberman ilanlarını pas geçmesi daha iyi olacaktır.   Özellikle köpek sahibi olmak ve bakımını üstlenmek isteyenlerin bilmesi gerekir ki; kötü köpek yoktur, kötü sahip vardır. İyi bir eğitimden geçmiş, yeterli ilgi ve sevgi gösterilmiş birçok köpek size itaatkar ve saygılı olacağı için satılık köpek arayanların bunları da göz önünde bulundurması gerekir.  

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

film izle online film izle hd film izle biyografi film izle çizgi film izle drama film izle fantezi film izle gelecek film izle gerilim film izle gizemli film izle imdb 7 film izle komedi film izle korku film izle kovboy film izle macera film izle
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA