İnternet Sitesi Kurma Aşamaları

Kullanıcılardan alınan geri dönüşlere baktığımızda, büyük çoğunluğun web tasarımı bilgisayara kurulan bir program gibi algıladığını görüyoruz.Her ne kadar web sitesini yapmak ilk bakışta tek bir iş gibi gözüküyor olsa da bu işle ile ilgili takip edilmesi gereken pek çok aşama olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.
Bu haber 2017-07-25 15:38:28 eklenmiş ve 202 kez görüntülenmiştir.

Kullanıcılardan alınan geri dönüşlere baktığımızda, büyük çoğunluğun web tasarımı bilgisayara kurulan bir program gibi algıladığını görüyoruz.Her ne kadar web sitesini yapmak ilk bakışta tek bir iş gibi gözüküyor olsa da bu işle ile ilgili takip edilmesi gereken pek çok aşama olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Resimlerin hazırlanmasından tutun da metinlerin siteye yerleştirilmesine; web sitesinin arama motorlarına kaydedilmesinden site hızının optimize edilmesine kadar birçok aşamanın eksiksiz ve profesyonelce yapılmasına kadar, hepsi internet sitesi kurma aşamalarındandır.

Aşamaları kısaca belirtmek gerekirse, internet sitesi öncelikle alan adı seçimi ile başlar, o iş kolay diye düşünebilirsiniz hatta genelde herkes öyle düşünür fakat böyle düşünmeleri yüzünden bu aşamada takılırlar. Daha önceden düşündükleri tüm domainlerin tescil edilmiş olduğunu gördüklerinde proje tıkanıp kalır, aklınızda yüz tane alan adı olması hiçbir şey ifade etmez bu yüz tanenin de hepsi alınmış olabilir, bu nedenle tescil edilmemiş bir isim bulmadan garanti gözüyle bakmamanızda fayda var. Çünkü alan adınızı belirlemeden logonuzu yapamaz, logo olmadan sitenin renklerini belirleyemez, renkler belli olmadığı için kullanılacak resimlere karar verip grafik çalışmalarınızı yapamazsınız derken web tasarımı ile ilgili her şey domino taşı gibi etkilenir ve tıkanıp kalırsınız, o nedenle bu seçim önemlidir. Sonraki aşamada grafik çalışmalar başlar, daha anlaşılır bir ifadeyle sitenizin bitmiş halinin bir resim olarak hazırlanması gerekir, resim üzerinde tüm modüller netleştiği zaman kodlama aşaması başlayacaktır. Kodlama için de farklı geliştirmeler yapılması gerekir, sitenin kullanıcılar tarafından görünecek kısmı ayrı, sitenin yönetileceği bölüm ayrı ve tüm bilgilerin tutulacağı veri tabanının kodlanması da internet sitesi kurma aşamalarında en kritik noktalardandır. Tabii ki sayfaları kodlayarak hiçbir şey bitmiyor en önemlisi bu kodların bir arada çalışabilmeleri gerekiyor. Gereksiz ya da uyumsuz kodlar sitenizin yavaşlamasına sebep olacağı için doğrudan kullanıcı kaybetmeniz anlamına gelmektedir, bu sebeple tüm kodlar optimize edilmelidir. Ardından web tasarımı bitmiş mi oluyor? Tabii ki hayır! Evet, siteniz bitti ancak bu sitenin görünür ve rahat bulunabilir olması lazım, bunun için de arama motorlarına kayıt edilmesi gerekiyor, sonrasında da daha üst sıralara çıkarak sitenize ziyaretçilerin gelmesi lazım ki internet sitesi kurma işlemi tamamen bitti diyebilelim.

 

Tüm aşamaları olabildiğince basit ve anlaşılabilir şekilde anlatmaya çalıştığımız yazımız umarız web tasarımı yaptırmak isteyen okuyucularımız için faydalı olur.Web tasarımhakkında çok daha fazla bilgi bulunmakta ancak kısaca aşamalandırma bu şekildedir.

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

film izle online film izle hd film izle biyografi film izle çizgi film izle drama film izle fantezi film izle gelecek film izle gerilim film izle gizemli film izle imdb 7 film izle komedi film izle korku film izle kovboy film izle macera film izle
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA