Temenni ederiz ki bu tehditler vuruşmaya dönüşmez

Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ile Kuzey Kore arasındaki nükleer gerilime ilişkin, "Temenni ederiz ki bu tehditler vuruşmaya dönüşmez" dedi. Erdoğan, Kurban Bayramı tatiliyle ilgili soruya ise, "Hayırlı bir adım olur" cevabını verdi.
Bu haber 2017-08-12 03:51:06 eklenmiş ve 239 kez görüntülenmiştir.

umhurbaşkanı Erdoğan Cuma namazı sonrası gazetecilere açıklama yaptı. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:


Kuzey Kore-ABD gerilimi


"Şu anda dünyada yaklaşık 16 ülke nükleer silahlanmada ciddi bir boyuta ulaşmış durumda. Bunların içerisinde 3 ülke var ki bunların şu anki nükleer silahlanmada ciddi bir gücü var. Temenni ederiz ki bu Amerika-Kuzey Kore arasındaki bu tehditler adeta bir vuruşmaya dönüşmez ve bu, dünyada sadece ikisi arasında kalmayabilir. Daha farklı bir tehdit sürecini de başlatabilir. Burada bir politik neticeye dönüşmek suretiyle noktalanır diye temenni ediyorum.


Kurban bayramı tatili


Şu anda tabii Hükümet, bu 10 günü programına aldı, çalışıyor. Eğer önünde ve arkasında durum hakikaten müsaitse turizm açısından isabetli olur ve gerek iç turizmde, gerekse dış turizm açısından şu anda hareketlenen turizm, -mesela bugün itibarıyla Antalya yüzde 80'i doluluk oranı itibarıyla yakalamış vaziyette- bu da turizm sektöründeki açığımızı süratle kapama fırsatını verir. Öyle zannediyorum ki salı günü Bakanlar Kurulumuz var. Bunu Cumhurbaşkanlığı'nda yapacağız. Hayırlı bir adım olur diye düşünüyorum."


Başbakan: Salı günü değerlendireceğiz

 

Başbakan Yıldırım da Kurban bayramı tatiline ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, konuyu salı günkü Bakanlar Kurulu toplantısında değerlendireceklerini açıkladı.

YENİŞAFAK

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
izmir web tasarım