İspanya İçişleri Bakanından terör saldırısı açıklaması

İspanya İçişleri Bakanı Juan Ignacio Zoido, İspanya'daki saldırılardan sorumlu terör hücresinin polis tarafından parçalandığını duyurdu. Zoido 4 olan terör alarm seviyesinin de korunacağını açıkladı.
Bu haber 2017-08-19 16:44:27 eklenmiş ve 114 kez görüntülenmiştir.

İspanya İçişleri Bakanı Juan Ignacio Zoido İspanya'da 4'üncü seviyede olan terör alarm düzeyinin korunacağını açıkladı. 4'üncü seviye, saldırı beklendiğini ifade eden maksimum düzeyin bir alt seviyesine işaret ediyor.

 

Zoido saldırıların ardından İspanya'nın kalabalık bölgelerinde ve turistlerin yoğun olarak ziyaret ettikleri noktalarda sıkı ek güvenlik tedbirleri alınacağını kaydetti. DAEŞ, haber ajansı Amaq aracılığıyla geçen perşembe Barcelona ve kentin güneyindeki Cambrils kasabasında düzenlenen saldırıları üstlendi.

 

POLİS YAYALARI EZEN SÜRÜCÜYÜ ARIYOR


Polis halen Barcelona şehir merkezindeki Las Ramblas caddesinde aracını yayaların arasına sürerek 13 kişinin ölümüne neden olan sürücüyü arıyor. Sürücünün kimliğinin henüz belirlenemediği, ancak Cambrils kasabasında vurulan beş zanlıdan biri olduğu yönündeki şüphelerin giderek zayıfladığı belirtildi.

 

Cambrils kasabasında polisin son anda engellediği benzer bir saldırıda yaralanan bir kişinin ölümüyle toplam sivil kayıp 14'e yükselmişti.

 

Katalan Sivil Savunma Kurumu Barcelona ve Cambrils'te yaralanan 100'den fazla kişiden 54'ünün halen hastanelerde tedavi altında olduğunu, bunlardan 13'ünün durumunun kritik olduğunu, 24'ünün ise ağır yaralı olduğunu açıkladı.

DW TÜRKÇE

ETİKETLER :
Diğer DÜNYA haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
izmir web tasarım