Hasta Yatağı Modelleri

Hastalar için en iyi konforu sağlamak amacı ile üretilen hasta yatakları modellerinin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler genellikle hastaların rahatsızlığına göre seçilirken bazı yataklar hastalara büyük konfor sağlamaktadır.
Bu haber 2017-08-21 16:57:15 eklenmiş ve 179 kez görüntülenmiştir.

Hastalar için en iyi konforu sağlamak amacı ile üretilen hasta yatakları modellerinin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler genellikle hastaların rahatsızlığına göre seçilirken bazı yataklar hastalara büyük konfor sağlamaktadır. Hastaların hastalıklarını çok fazla hissetmemeleri için mutlaka kullanımı gerekli olan hasta karyolası çeşitleri içinde en fazla kullanılanlar motorlu yataklardır.

Bu yataklar motorlarının gücüne göre baş kısmı, arka kısmı, orta kısmı olmak üzere her tarafı rahatça hareket ettirilebilen yataklardandır. Kullanıcılara göre indirme ve kaldırma seviyesinin değiştirildiği bu hasta yatağı çeşitleri içinde hasta servislerinde kullanılmakta olan yataklar ile yoğun bakım ünitelerinde kullanılan yatakların birbirinden ayrıldığı görülür.

Ev tipi hasta yatak çeşitleri ise daha çok kumandalı ve kullanılması kolay yatak çeşitleridir. Bu yataklar genel olarak hastanın kumandadan yatağın baş kısmını ve ayak kısmını kaldırabileceği ve normal tek kişilik bazalı yatak kadar oda içerisinde bir yer kaplayan yatak çeşitleridir.

Kumandalı yataklar ile manuel kullanılan yataklar arasında hiçbir farklılık gözlenmediği gibi, görüntü açısından ve kullanım açısından bazılarında değişkenlik görülebilir. Model olarak hastanın ihtiyacı olan yatağı satın almak veya yatağı kiralamak her zaman akıllıca olan davranıştır. Çünkü hastanın rahatsızlığının vücudunun hangi bölgesinde olduğu hastanın hareket takibinin yapılma şekli de hasta yatakları için oldukça önemlidir. Hastanın yatağını kendi eli ile kumanda edebilmesine göre veya hasta yakının kumanda edebilmesine göre satın alınması da önemlidir.

 

 

 

ETİKETLER :
Diğer SAĞLIK haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
izmir web tasarım