Fındıkta Hasat Zamanı


Bu haber 2017-08-21 21:13:48 eklenmiş ve 140 kez görüntülenmiştir.

Fındıkta Hasat Zamanı

 

Fındık fiyatları, Batı Karadeniz Bölgesinde 10.75 TL’den başlayarak, Giresun’da 12 TL ile 12,50 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Türkiye’de Karadeniz Bölgesi’nde elverişli toprakları ve bol yağışıyla çay üretimi de, fındık üretimi gibi oldukça bereketlidir. Türkiye de çay üretimi Fatsa’dan başlayarak Gürcistan sınırına kadar yapılmaktadır. Dünya’da çay üretiminde ilk sıralarda yer alan ve piyasalarda büyük yer kaplayan ülkeler Hindistan, Sri Lanka, Çin, Türkiye, Kenya, Endonezya, Vietnam olarak yer almaktadır. Trabzon Haberleri konusunda uzmanlaşan ve Trabzonspor Haber sitesi olarak bilinen www.haber61.net web sitesi üzerinden Trabzonla ilgili tüm haberlere ek fındık ve çay fiyatlarını da öğrenebilirsiniz.

Fındık fiyatları ve çay fiyatları emekleri ve onlarca çalışanlara göre üreticiler fiyatların düşüklüğünden memnun değiller. 2016 yılı yaş çay fiyatı olarak üreticiye, 1.90 TL ödeme alacaklarını belirttiler. Önceki yıl ile kıyaslandığında çay fiyatlarının 1,70 TL olarak ödeme yapıldığını belirtmek isteriz.

Çay fiyatları 2015 yılında rekor bir yıl olmuştu. 2015 yılından 2016 yılına kadar 1 milyar TL üzerinde yaş çay ödemesi ve 2 milyar TL ile büyük bir başarı yakalandığını belirtmek isteriz. Türkiye de çay üretiminde 8.sırada yer almaktayız. Ekonomi adına ve tarım sektörü için Ülkemiz açısından önemlidir.

Fındık fiyatları, fındığın birçok yararı insan vücuduna sağlığı ve üretimindeki zorluklar göz önünde bulundurularak paket fiyatlarında yüksek fiyatlar belirleyici olmuştur.

Çayın Faydaları

Çaydaki theanine ve kafein maddesi dengeli şekilde bulunduğundan çay içenin tansiyonunu dengeler ve sinirlerini rahatlatır. Çayda uyarıcı etkide bulunur ve zihin, beden yorgunluğunu da alarak kişileri dinlendirmektedir.

Çay Sindirim Sistemine Faydalı Mıdır?

Çay sindirim sistemine zararlı olduğu söylenir ancak çayla birlikte fazla tüketilen şeker zararlıdır. Çay şekersiz ya da az şekerli içildiğinde metabolizmayı hızlandırmaktadır ve bağırsak hareketleri açısından yarar sağlamaktadır. Yeşil çay tüketimi de özellikle kilo vermek isteyen kişilere, sağlıkçılar ve diyetisyenler tarafından verilmekte, önerilmektedir.

Türkiye çay tüketimi açısından diğer ülkeler arasında önemli bir yere sahip olmakla beraber, Rize çay tüketimi bakımından Türkiye’de birinci sırada gelmektedir. Çay fiyatları üreticiler ve temel geçim kaynağı olan çalışan işçiler için oldukça önemlidir. Çay üreticileri ve Ziraat odası çay fiyatlarından kısmen memnun olmakla birlikte, talep ettikleri fiyatın 2 TL olduğunu belirterek, verilen fiyatın 1.90 TL olduğunu belirtip, memnun olmak durumunda kaldıklarını beyan etmişlerdir. Trabzon haberlerini öğrenebileceğiniz güvenilir ve güncel Trabzonspor Haberleri olarak da bilinen site HABER61 web sitesidir.

Çay fiyatları markalarına göre değişmekte olup, ÇAYKUR, Lipton, Doğadan, Doğuş, Filiz çay ve daha birçok marka damak zevkine göre tercih edilebiliyor.

Fındık fiyatları paketleri markalarına göre de Tadım, Papağan , Fiskobirlik , Peyman fındık ve daha bir çok marka damak zevkinize göre tercih edebiliriz.

 

 

ETİKETLER :
Diğer EKONOMİ haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. AjansGazete.Com Tm haklar sakldr.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA