Spor ve Güzel Sanatlar Liselerinde Güncelleme Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı spor ve güzel sanatlar liselerindeki öğretim programlarında güncelleme yaptı. Her iki lise için program sayısı 43’ken102'ye çıkarıldı ve ders sayısı çeşitlendirildi. Haftalık ders çizelgelerinde de önemli bazı değişiklikler içeren güncelleme gerçekleştirildi.
Bu haber 2016-05-28 12:09:56 eklenmiş ve 251 kez görüntülenmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı spor ve güzel sanatlar liselerindeki öğretim programlarında güncelleme yaptı. Her iki lise için program sayısı 43’ken102'ye çıkarıldı ve ders sayısı çeşitlendirildi. Haftalık ders çizelgelerinde de önemli bazı değişiklikler içeren güncelleme gerçekleştirildi.

 

Etkin Rehberlik Sistemi Oluşturuldu

Bakanlığın internet sitesinde bulunan yazıda, söz konusu olan mevzuat paralelinde eğitimin bütün kademelerindeki müfredatın, temel becerileri kapsayacak şekilde güncellenerek etkin bir rehberlik sistemi oluşturulmasına karar verildiği belirtildi. Ek olarak, seçmeli derslerin olduğu öğretim programlarının sadeleştirilmesi, güncellenmesi ve geliştirilmesi ile ilgili çalışmaların sürdürüldüğü de ifade edildi.  Söz konusu yazıda, yapılan çalışmalarla beraber tarihsel, kültürel, dini ve milli değerler gözetilerek iki okul türü için 43 olan program sayısının 102'ye çıkarıldığı belirtildi.

 

40 Ders İçin Güncelleme Çalışması Devam Ediyor

 

Bakanlık sitesindeki yazıda öğretim programlarıyla ilgili yürütülen çalışmalara dair değerlendirme yapıldı.  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaöğretim kurumlarında okutulan 40 dersin öğretim programının değerlendirilmesi, güncellenmesi ve geliştirilmesi çalışmaları için bölüm uzmanları ile akademisyenlerin katılımıyla 5 çalıştayın yapılmasının gerçekleştirileceği belirtildi. Gerçekleşen ilk 3 çalıştay sonunda planlanan 40 dersten18 tanesinin öğretim programı çalışmalarının tamamlandığı ifade edildi.  Bundan sonra geriye alan 22 dersin öğretim programı güncelleme ve geliştirme çalışmalarının da bu yılın aralık ayı sonuna kadar tamamlanıp Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına sunulacağı ifade edildi.     

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede Ajans Gazete Güncel Haberler Bulunmaktadır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA