Sultan ve Cennet Papağanı Forumu

Evcil hayvan üretimi ve sahiplendirme olayı her geçen gün artış göstermektedir. Dünyanın her yerinde sürekli büyümekte olan bu sektör ülkemizde de ilginin artmasına neden olmuştur.
Bu haber 2017-08-29 20:07:39 eklenmiş ve 149 kez görüntülenmiştir.

Evcil hayvan üretimi ve sahiplendirme olayı her geçen gün artış göstermektedir. Dünyanın her yerinde sürekli büyümekte olan bu sektör ülkemizde de ilginin artmasına neden olmuştur. Bu anlamda ülkemizde en çok beslenen evcil hayvan türleri, muhabbet kuşu, papağan, kedi ve köpek türleridir. Tüm evcil hayvanlarınız ile ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgilere muhabbetkusu.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda ülkemizde en çok tercih edilen evcil hayvan türlerinden olan papağanlar hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bildiğiniz gibi papağanların bir çok türü vardır. Tüm papağan çeşitleri hakkında bilgi vermeye kalksak yüzlerce sayfalık kitaplar oluşturmak zorunda kalırız. Bu kısa yazımızda sizlere sultan papağanı ve cennet papağanı hakkında bilgiler sunma gayreti içerisinde olacağız.

Papağan besleyenler çok iyi bilirler ki papağanlar taklit ve tekrar yeteneği çok gelişmiş kuş türleri arasındadır.İşittikleri birçok sesi tekrar edebilmektedirler. Çeşitli müzik melodilerini taklit edebilen bu kuşlar aynı zamanda sorulan sorulara da cevap verebilirler.

Muhteşem bir görünüşe sahip olan sultan papağanı Avustralya kökenli bir hayvandır. Bakımı da oldukça kolaydır ve iyi bir eğitimle hoş vakit geçirilebilecek bir papağan türüdür. Papağan türleri arasında eğitimi ve bakımı en kolay türlerden olan bu papağanlar aşırı nemli, buharlı ve sigara dumanı gibi şeylerden hiç hoşlanmazlar. Solunum yolları sorunlarına neden olan bu etkenlerden kesinlikle korumanız gerekmektedir. Ayrıca, kafesteki papağanı cereyanlı ortamlardan da korumalısınız. Direk güneş ışığından ve rüzgarlı havalardan da korumanız gerekmektedir.

Bu papağanların ortalama ömürleri 15 yıldır. Ancak iyi bir bakımla 22 yıla kadar yaşamlarını sürdürdüklerine de şahit olunmuştur. Bu nedenle uzun süre dostunuz olacak, yaşam arkadaşınız olacak bu hayvanları sahiplenmeden önce iyi karar vermelisiniz. Eğer ilgilenebilecekseniz bu hayvanları sahiplenmelisiniz. İlgi isteyen, yalnızlığı sevmeyen bu hayvanlarla ilgilenemeyeceğinizi düşünüyorsanız onları yalnızlığa terk etmek yerine çift olarak sahiplenmenizi tavsiye ediyoruz.

Siz papağanınıza ne kadar ilgi gösterirseniz papağanınız da sizin taleplerinize o kadar karşılık verecektir.

Sultan ve Cennet papağanı, muhabbet kuşu ve diğer evcil hayvanlar hakkında daha fazla bilgi için www.muhabbetkusu.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
izmir web tasarım