Kuzey Kore’ nin Füze Fırlatmasına Japonya’ dan Tepki

Japonya ve Kuzey Kore gittikçe tırmanan bir gerilime sahiptir. Bu durum da dünya basını tarafından sıklıkla karşımıza çıkarılır. Ülkeler arasındaki gerilimler sürekli artık gösterirken; Kuzey Kore’ nin son hamlesi tüm tepkileri üzerine çekti. Özellikle Japonya bu konuda tetikte bir şekilde beklediğini açıkladı.
Bu haber 2017-09-16 13:48:46 eklenmiş ve 101 kez görüntülenmiştir.

Japonya Savunma Bakanından Açıklama

Japonya Savunma Bakanı, dünya gündemini oldukça meşgul eden bu konuya açıklık getirdi. Savunma Bakanı Kuzey Kore’ nin aklında Guam var açıklamasında bulundu.

 

Savunma Bakanının yaptığı açıklamaya göre; Guam’ ın Kuzey Kore’ ye mesafesi 3400 kilometredir. Bunu füze ile test ettiğini söylediği Kuzey Kore’ nin füzesi ise tam olarak 3700 kilometre yol almıştır. Bu durumda Kuzey Kore’ nin kolaylıkla Guam’ ı hedef alabileceğini belirten Japonya Savunma Bakanı her an için hazırlıklı bekleyeceklerini ifade etti. Ayrıca bu durum uzun süredir Birleşmiş Milletler tarafından uyarılan Kuzey Kore’ nin çok da yaptırımları önemsemediğini ortaya çıkarmıştır.

 

Japonya Başbakanından Açıklama

 

Japonya Başbakanı Şinzo Abe’ de Kuzey Kore’ nin dünya barışına tehdit oluşturduğunu açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Kuzey Kore’ nin bu şekildeki prokovatif hareketlere devam edeceğini ancak Japonya’ nın bunları kesinlikle tolere etmeyeceği ifade edildi.

 

 

Japonya’ dan sonra bir tepki de ABD kanadından geldi. ABD Dışişleri Bakanı, bu durumun Kuzey Kore’ yi daha fazla yalnızlaştıracağını ifade etti.  

ETİKETLER :
Diğer DÜNYA haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
izmir web tasarım