Ders zili yarın çalıyor

Okullar yarın açılıyor. 18 milyon yakın öğrenci dersi başı yapacak. Bu yıl öğrencileri yenilikler de bekliyor. Bir, beş ve dokuzuncu sınıflar yenilenen müfredatla okuyacaklar.
Bu haber 2017-09-17 16:15:06 eklenmiş ve 126 kez görüntülenmiştir.

Yaklaşık 18 milyon öğrenci için ilk ders zili 18 Eylül Pazartesi günü çalacak. Birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıflar yenilenen müfredatla eğitim yapacaklar. Evrim teorisinin biyolojiden çıkarılması, Atatürk'le ilgili başlıklarda yapılan değişiklikler yeni müfredatın en çok tartışılan konuları oldu. Yenilenen din dersi programı ise hazırlıklar tamamlanmadığı için bu yıl okutulmayacak.

 

İKİ YENİ UYGULAMA


Zorunlu okul öncesi eğitim pilot okullarda bu yıl uygulanmaya başlanacak. Yine 81 ilde belirlenen 620 okulda bu yıl 5. Sınıf yabancı dil hazırlık sınıf olacak. Her iki uygulama da hazırlıklar bitirildiğinde tüm okullarda geçerli olacak. Bakanlık kararıyla özel öğretim kursları artık sadece tek bir dersten eğitim verebilecek. EtüT merkezleri de kapatıldı.

 

Ancak belediyeler sosyal etkinlik merkezi açabilecek. Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin gün doğmadan yola çıkmalarının önlenmesi için valiliklere genelge gönderdi. Her ilde eğitimin sabah kaçta başlayacağına valilik karar verecek. Yeni eğitim yılı başlamadan önce en çok tartışılan konulardan biri de öğrenci servislerinin güvenliği oldu. Alınması gereken yeni önlemleri belirlemek, gerekli yasal değişiklikleri yapabilmek için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme, İçişleri ve Milli Eğitim bakanlıkları ortak çalışma yapıyor.

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
izmir web tasarım