İngiliz tasarımcı James Whitaker hayal etti ve gerçekleştirdi

İngiliz tasarımcı James Whitaker Konteyner ile hayalindeki evi yaptı.
Bu haber 2017-10-06 16:04:47 eklenmiş ve 158 kez görüntülenmiştir.

İngiliz tasarımcı James Whitaker Konteyner ile hayalindeki evi yaptı. Çölün ortasında bir konteynerda yaşamak herkesin hayalideki ev fikri olmayabilir. Ancak İngiliz tasarımcı James Whitaker'ın ortaya çıkardığı yapı bu fikrinizi değiştirebilir. Zira James Whitaker'ın ABD'nin Kaliforniya eyaletinde inşa ettiği bu ev hem dizaynı hem de düşük maliyeti ile aklınızı çelmeye aday. Whitaker'ın sadece konteyner kullanarak inşa ettiği ev 200 metrekarelik bir kullanım alanı sunuyor.

 

James Whitaker'ın dizayn ettiği minimalist ev adı açıklanmayan bir film yapımcısı tarafından satın alındı. Ancak kimsenin aklına gelmeyen fikirleri yaratıcılık ile birleştiren tek isim James Whitaker değil. Örneğin Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in geçtiğimiz haftalarda bir şansım daha olsaydı hiç icat etmezdim dediği

 

'CTRL ALT DELETE!


tuşu için ilginç bir inovasyona imza atılmıştı. Bir kullanıcı bu işlemi tek hamlede yapmak için bir aparat gelişrtirdi. Söz konusu alet sosyal medyada "tüm zamanların en gereksiz icadı" olarak nitelendiriliyor.

 

2'nci Dünya Savaşı'nda uğradığı yıkıma rağmen gelişen teknoloji sektöründen aldığı pay ile gezegenimizin sayılı ekonomilerinden biri olan Japonya vatandaşlarının sorunlara getirdiği ilginç çözümler ile ünlü bir ülke. Yağmur suyunun geri kazanımını amaçlayan bir şemsiye icat eden de var. Yemeğinizin soğumasını bekleyerek vakit kaybetmenize son verecek bir buluş da.

NTV

ETİKETLER :
Diğer BİLİM TEKNOLOJİ haberleri
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA