Facebook’tan Apple açılımı

Spotify'dan sonra Apple Music platformu da Facebook Messenger'a entegre edildi. Kullanıcılar artık Messenger'daki sohbet ekranı üzerinden şarkı dinleyip paylaşabilecek.
Bu haber 2017-10-08 07:47:17 eklenmiş ve 80 kez görüntülenmiştir.

Spotify'dan sonra Apple Music platformu da Facebook Messenger'a entegre edildi. Kullanıcılar artık Messenger'daki sohbet ekranı üzerinden şarkı dinleyip paylaşabilecek. Geçtiğimiz yıl Facebook Messenger'a Spotify entegrasyonu gelmiş, kullanıcılar popüler müzik platformunda şarkı arama ve sohbet ettiği kişiyle paylaşma olanağına sahip olmuştu.

 

Daha sonrasında ise Apple Music'in benzer bir entegrasyona gireceği duyuruldu. Sonunda bu gerçekleşmiş gibi görünüyor. Apple Music kullanıcıları artık Messenger'daki sohbet ekranı üzerinden istedikleri şarkının tamamını dinleme ve arkadaşlarıyla paylaşma olanağına sahip oldular.

 

Bunun için yapılması gereken tek şey Messenger'ı açarak sohbet ekranındaki "artı" simgesine dokunup Apple Music eklentisini seçmek. Kullanıcıların şarkı önerileri sormak için sohbet edebilecekleri bir Apple Music botu da var.

 

Emoji göndererek bile şarkı önerisi istemek mümkün. Apple Music aboneliği olmayan kullanıcıların da eklentiyi kullanabileceklerini belirtelim.

 

Ancak bu kişiler sadece şarkıların 30 saniyelik bölümünü dinleyebilecek ve paylaşabilecekler. Geçtiğimiz günlerde 30 milyon ücretli abone sayısına ulaşan Apple Music'in Facebook Messenger entegrasyonuyla bu sayıyı daha da arttıracağı kesin.

ETİKETLER :
Diğer BİLİM TEKNOLOJİ haberleri
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA