Hasta Yatağı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Hasta yatağı,hastanelerde özellikle çok dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisidir. Hastaların hastanedeki zamanlarını hijyenik ve çok rahat bir ortamda geçirebilmesi için mutlaka kaliteli yatakların kendisi kullanılmalıdır.
Bu haber 2017-10-11 13:32:06 eklenmiş ve 119 kez görüntülenmiştir.

Hasta yatağı,hastanelerde özellikle çok dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisidir. Hastaların hastanedeki zamanlarını hijyenik ve çok rahat bir ortamda geçirebilmesi için mutlaka kaliteli yatakların kendisi kullanılmalıdır. Aksi takdirde tedavi süreci yavaşlayabilir ve bu da bir takım sorunlara nedende olabilir. Hasta yatakları, hastaların hastanedeki tedavi süreci yahut evdeki tedavi sürecinde de kullanılabilmektedir. Bu yataklar normal yataklardan farklıdır. Hasta yataklarında hasta düşmesin diye yanlarda korkular bulunmakta aynı zamanda hasta yatıp kalkarken rahat davranabilsin ya da istediği zaman oturabilsin diye başı kalkıp inebilmektedir. Öte yandan bu yatakların ayak kısmı da kalkabilmekte aynı zamanda tekerlekli olmasından ötürü rahatlıkla bir yerden başka bir yere götürülebilmektedir. Hasta yatakları tamamen hastanın konforunu ve sağlığını iyi duruma getirebilmek için tasarlanmakta ve üretilmektedir. Bu nedenle eğer bir hastaya bakıyorsanız ya da hastane çalışanıysanız mutlaka hasta yataklarının kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde tedavi süreci olumsuz etkilenebilmektedir.

Hasta Yatakları Nasıl Kullanılır?

·         Hasta Yatakları, hastanın durumuna uygun bir biçimde kullanılmalıdır. Aksi takdirde hastanın rahatsız olduğu durum artabilir ve bu da tedavi sürecini maalesef olumsuz etkiler. Hasta yatağı kullanılırken şunlara dikkat etmek gerekmektedir:

·         Hastayı oturur bir vaziyete getirebilmek için karyolanın baş kısmında ya da uç kısmında bulunan çevirme kolunu / düğmeyi çalıştırmak gerekmektedir. Bu sayede hastayı istediğiniz kadar kaldırmanız mümkün olacaktır. Bu ayarı büyük bir dikkatle yapmanızı tavsiye ediyoruz.

·         Hastayı oturur bir halden yatar bir hale getirmek için de aynı yöntemi tam tersinden uygulamak yeterli olmaktadır.

·         Hasta yataklarında genellikle kilitleme sistemi bulunmaktadır. Bu sistem hem tekerlekleri sabitler, hem de korkulukların kolay bir biçimde açılmasına engel olur. Bu da hastanın genel sağlığını ve güvenliğini koruyan bir durumdur.

·         Hasta yataklarının ayak kısmını kaldırmak için de aynı yöntemleri izlemek yeterli olacaktır.

Hasta yataklarının hepsi mutlaka kullanma talimatları okunarak ve detaylı kullanılmalıdır. Çünkü modellere göre bu kullanım şekilleri de değişiklikler  göstermektedir. Yatağı düzgün veya hastayı konforlu bir hale getirmek için mutlaka kılavuzu detaylıca gözden geçirmeniz geremektedir.

Kaynak: SEO

 

 

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

film izle online film izle hd film izle biyografi film izle çizgi film izle drama film izle fantezi film izle gelecek film izle gerilim film izle gizemli film izle imdb 7 film izle komedi film izle korku film izle kovboy film izle macera film izle
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA