Teknoloji'de Son Nokta

Günümüzün muharebe alanının yoğun iletişim ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla geliştirilen Korhan yeni nesil haberleşme sistemleriyle donatıldı. Güncel teknolojinin son olanakları kullanılarak geliştirilen sistem üstün özellikleriyle modern orduların görev ihtiyacını en iyi şekilde karşılayabilecek.
Bu haber 2017-10-13 15:53:18 eklenmiş ve 110 kez görüntülenmiştir.

Türk savunma sanayi özellikle 2004 yılından sonra başlatılan yerlileştirme çalışmaları ve 2023 hedefleri doğrultusunda büyük bir hedef kaydetti. Teknolojik üstünlük kazandıracak sistemlerin ülkemizde geliştirilmesine yönelik önemli projeler hayata geçirildi ve çalışmalar hız kesmeden ardı ardına devam ediyor.Aselsan tarafından milli imkanlarla geliştirilen yeni nesil zırhlı muharebe sistemi ‘Korhan’ı ele alacağız. Günümüzün muharebe sahası ihtiyaçlarını en ileri derecede karşılamak üzere geliştirilen Korhan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gücüne güç katmaya devam edecek

Yüksek ateş gücüne sahip olan, gelişmiş hedef tespit ve takip sistemleriyle donatılan sistem, son teknoloji ürünü kendini koruma ve çevresel farkındalık sistemleriyle kullanıcı ve sistem bekasını en üst seviyede sağlayabiliyor. Ana silah olarak yüksek atım hızına sahip 35 milimetre top kullanılan Korhan’da söz konusu topun da üretimi Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından yapılıyor. Sistem ile ayrıca Türkiye'de üretilen 35 milimetre parçacıklı mühimmat da kullanılabiliyor. Tüm tehditlere karşı öz savunma Korhan, otomatik şeritsiz mühimmat besleme mekanizması sayesinde tehdit tipine uygun mühimmatın seçilerek atılmasına imkan tanıyor.

Sisteme zırh delici, antipersonel, hava hedeflerine yönelik ya da tahrip edici nitelikteki mühimmatlar harekat ihtiyaçlarına göre yüklenebiliyor ve muharebe sırasında tehdit tipine uygun mühimmat seçilerek maliyet etkin kullanım imkanı sağlanıyor. Sistemde, karadan gelen yakın tehditlere karşı öz savunma için ana silahla aynı atış hattı mekaniğine yerleştirilmiş 7,62 milimetre makineli tüfek bulunuyor. Ayrıca kendisine ve içinde bulunduğu birliğe karşı tehdit oluşturan helikopterler, uçaklar ve insansız hava araçlarına karşı da öz savunmasını yapabiliyor. Lazer tespit ve ikaz sistemleri bulunan sistem, aktif kendini koruma sistemi (Akkor), kompozit ya da seramik modüler zırh koruması ve sis havanları sayesinde yüksek beka kabiliyetine sahip olarak tasarlandı.

Tam hakimiyet ve üstünlük Korhan, 360 derece çevresel farkındalık sağlayan panoramik görüş sistemi, silaha bağımlı nişancı ve bağımsız komutan görüş sistemleri, silah sistemine entegre olarak görev yapacak uydu tipi mini insansız hava aracıyla (MİHA) muharebe sahasına tam hakimiyet ve düşmana karşı üstünlük sağlayacak. Üzerindeki keskin nişancı yeri tespit sistemi sayesinde ateş altında kaldığı durumlarda tehdidin yönünü tespit ederek otomatik olarak yönlenebilecek Korhan tehdidi etkisiz hale getirebilecek. Güncel teknolojinin son olanakları kullanılarak milli olarak geliştirilen Korhan, bu yönleriyle günümüzün modern ordularının görev ihtiyacını en iyi şekilde karşılayabilecek.

YENİ ŞAFAK

ETİKETLER :
Diğer BİLİM TEKNOLOJİ haberleri

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

film izle online film izle hd film izle biyografi film izle çizgi film izle drama film izle fantezi film izle gelecek film izle gerilim film izle gizemli film izle imdb 7 film izle komedi film izle korku film izle kovboy film izle macera film izle
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA