Nilüfer OSGB ve İş Güvenliği Firmaları

İş kazaları ve meslek hastalıkları açısından ülkemizin iyi durumda olduğunu söyleyemeyiz.
Bu haber 2017-10-13 16:57:23 eklenmiş ve 212 kez görüntülenmiştir.

İş kazaları ve meslek hastalıkları açısından ülkemizin iyi durumda olduğunu söyleyemeyiz. Her yıl yaşanan ve sakatlanmalara, ölümlere yol açan iş kazaları gerekli önlemler alındığında en aza indirilebilir. Meslek hastalıkları ise tamamen ortadan kaldırılabilir. Bu amaçla çıkarılan İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası bütün işyerlerini kapsamaktadır. Bu yasaya göre en az bir çalışanı olan işyerleri dahi tehlike sınıfına göre belirli sürelerde işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurmak zorundadır. İşyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personelini işverenler kendi bünyelerinde istihdam edebilir veya OSGB firmalarından temin edebilir. Bursa OSGB Listesi ilçede bulunan işyerlerine isg profesyonelleri temin etmekte ve diğer isg hizmetlerini vermektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasının işyerlerinde uygulanmasından işverenler sorumludur. Yasada işyerlerinin tehlike sınıfına göre hangi önlemlerin alınması gerektiğini, verilecek eğitimleri, uygulamaları, yapılması gereken tatbikatları belirlemiştir. Yasanın eksiksiz uygulanmasıyla işyerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı yaratılmış olmaktadır. Ancak işverenler kendi üretimleri ve iş akışlarıyla yoğun olarak ilgilendiği için isg çalışmalarına yeteri kadar zaman ayıramıyor ve bu konuda yetkili olan Osgb lerden hizmet alıyor.

Nilüfer İş Güvenliği Firmaları yasal yükümlülüklerini yerine getirerek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yetki almışlardır. Bu yetki yanında deneyimli ve sertifikalı personeliyle, modern tıbbi donanımlarıyla isg hizmetleri vermektedir. Yeni yasaya göre sadece işçiler değil, işletmelerde çalışan herkes, beyaz yakalılar, stajyerler, çıraklar da isg hizmetlerinden yararlandırılır. OSGB ler işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı sağlamanın yanında risk analizi, acil eylen planlaması, isg eğitimi hizmetlerini de vermektedir. İşyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve işverenin görevlendirdiği teknik bir personel birlikte çalışarak işyerinde kaza ve hastalıklara neden olacak durumları tespit eder, buna uygun alınması gereken önlemleri belirler ve işverene sunar.

Görevlendirilen OSGB personeli önlemlerin alınıp alınmadığını takip eder ve denetler, yıllık planları ve yıllık raporları hazırlar. Nilüfer OSGB Listesi içinden siz de bir firmayı tercih ederek isg hizmetleri alabilirsiniz. OSGB lerden hizmet almak işveren açısından ekonomik olarak da avantajlıdır. Ayrıca tek elden hizmet almak yasanın eksiksiz uygulanmasını da sağlamaktadır.

Daha fazla bilgi almak için lütfen web sitemiz: www.gozetimosgb.com.tr yi ziyaret ediniz.

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri

ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

film izle online film izle hd film izle biyografi film izle çizgi film izle drama film izle fantezi film izle gelecek film izle gerilim film izle gizemli film izle imdb 7 film izle komedi film izle korku film izle kovboy film izle macera film izle
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA