Yargıç, Sarraf'la ilgili konuların yarın görüşüleceğini açıkladı

Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla davasında jürili duruşma başlıyor.
Bu haber 2017-11-28 23:41:13 eklenmiş ve 50 kez görüntülenmiştir.

Savcı, İran asıllı Türk vatandaşı Rıza Sarraf'ın Atilla'ya karşı tanıklık yapacağını duyurdu. Yargıç, Sarraf'la ilgili konuların yarın görüşüleceğini açıkladı.

 

SÜRE TALEBİ REDDEDİLDİ


Atilla'nın avukatlarının savcılığın yeni sunduğu delillerle ilgili hazırlık için istedikleri süre talebi reddedildi. Hakimin talebi reddetmesiyle jürili duruşma için düğmeye basılmış oldu. Dava kapsamında kritik bir açıklama da savcıdan geldi. Savcı, Sarraf'ın Mehmet Hakan Atilla'ya karşı tanıklık yapacağını duyurdu.

 

22 MART 2016 TARİHİNDE TUTUKLANMIŞTI


Sarraf'ın bugün ya da yarın mahkemeye götürüleceği belirtiliyor. Yargıç, Sarraf'la ilgili konuların yarın görüşüleceğini açıkladı. İran asıllı Türk işadamı Rıza Sarraf 22 Mart 2016'da ABD'nin İran'a yönelik ambargolarını delme ve kara para aklama suçlamalarıyla gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

 

Mart 2017'de ise Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, ABD'den Türkiye'ye dönmek üzereyken aynı suçlamalarla gözaltına alınıp tutuklanmıştı. İlk olarak "ABD Rıza Sarraf'a karşı" olarak adlandırılan davanın başlığı sonradan "ABD Mehmet Hakan Atilla'ya karşı" olarak değiştirilmişti.

ETİKETLER :
Diğer DÜNYA haberleri
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA