Arjantin 44 denizciyi aramayı sonlandırdı

Arjantin Deniz Kuvvetleri 15 Kasım'dan beri kayıp olan denizaltındaki 44 denizciyi arama ve kurtarma faaliyetlerinin sonlandırıldığını açıkladı.
Bu haber 2017-12-01 18:07:13 eklenmiş ve 56 kez görüntülenmiştir.

Arjantin Deniz Kuvvetleri 15 Kasım'dan beri kayıp olan denizaltındaki 44 denizciyi arama ve kurtarma faaliyetlerinin sonlandırıldığını açıkladı.

 

1 Arjantin Deniz Kuvvetleri sözcüsü Enrique Balbi, kayıp denizaltıyı aramaya devam ettiklerini ancak gemide bulunan 44 mürettebatın kurtarılma ümidinin tükendiğini belirtti.

 

2 Sözcü Balbi, "18 ülkenin destek verdiği, 28 gemi, 4 uçak ve 4 binden fazla personelin katıldığı arama kurtarma faaliyetlerini iki defa uzattık ancak tüm çabalara rağmen kayıp denizaltıya ulaşamadık" diye konuştu.

 

3 Arama kurtarma faaliyetlerine son verildiğini anlatan Balbi, kayıp denizaltının bulunması için operasyonların devam edebileceğini sözlerine ekledi. 4 Denizaltıda bulunan 44 mürettebatın canlı kurtarılma ihtimali, gemideki oksijenin 7 ile 10 gün boyunca yetebileceğinin açıklanmasının ardından, günler öncesinde azalmıştı.

 

5 Deniz Kuvvetleri, kayıp denizaltı ile irtibatın kesilmesinden kısa bir süre sonra, geminin kaybolduğu bölgede patlama sesinin duyulduğunu açıklamıştı.

 

6 Arjantin ordusuna ait ASA San Juan isimli denizaltıdan 15 Kasım'dan bu yana haber alınamıyor. 7 Elektrik arızası rapor eden denizaltıyla telsiz bağlantısı, başkent Buenos Aires'in 250 kilometre güneyindeki üsse geri dönerken kıyıdan 430 kilometre açıkta kesilmişti. 8 Alman yapımı dizel elektrikli denizaltı, 1983 yılında Arjantin donanmasına katılmıştı.

ETİKETLER :
Diğer DÜNYA haberleri
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP
Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA