ABD'ye Bir Tepkide Moritanya'dan Geldi

Moritanya'nın başkenti Novakşot'ta düzenlenen Kudüs temalı sempozyumda, ABD'ye ticari boykot uygulama çağrısında bulunuldu.
Bu haber 2017-12-11 14:09:50 eklenmiş ve 78 kez görüntülenmiştir.

Moritanyalı çok sayıda din adamı, İslam ve Arap dünyasına ABD'ye ticari boykot uygulama çağrısı yaptı. Başkent Novakşot'ta düzenlenen Kudüs temalı sempozyuma katılan din adamları, İslam ve Arap dünyasında faaliyet gösteren şirketlere, ABD'yi boykot etme ve ABD mallarını ithal etmeme çağrısı yaptı. Katılımcılar ayrıca, Arap halklarına, ABD yönetimi Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararından dönünceye kadar intifadaya devam etme, Moritanya hükümetine de Washington ile ilişkileri kesme çağrısında bulundu.

 

''ERDOĞANIN TAVRI ÖVÜLDÜ''

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistin meselesindeki tavrının övüldüğü sempozyumda, Arap liderlerinin de benzer tavır içinde olması istendi. ABD Başkanı Trump, 6 Aralık'ta düzenlediği basın toplantısında, BM Güvenlik Konseyinin 1980 yılında İsrail'in Doğu Kudüs'ü ilhak ederek başkent ilan etmesini geçersiz sayan 478 sayılı kararına rağmen, "Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanıma zamanı geldi." ifadesini kullanmıştı. Trump, ayrıca Dışişleri Bakanlığına, ülkesinin Tel Aviv'deki büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması için hazırlıklara başlaması talimatı verdiğini açıklamıştı.

NTV

ETİKETLER :
Diğer DÜNYA haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
izmir web tasarım