Trump 4 Madde Açıklayacak

Kudüs kararıyla dünyayı ayağa kaldıran ABD Başkanı Donald Trump ülkesinin yeni ulusal güvenlik stratejisini bugün açıklayacak.
Bu haber 2017-12-18 14:35:17 eklenmiş ve 65 kez görüntülenmiştir.

Kudüs kararıyla dünyayı ayağa kaldıran ABD Başkanı Donald Trump ülkesinin yeni ulusal güvenlik stratejisini bugün açıklayacak.ABD Başkanı Donald Trump'ın yeni doktrini dört maddeden oluşuyor. Bunlar; ABD devletini ve halkını korumak, Amerikan refah seviyesini artırmak, barışı güç kullanarak korumak ve Amerika'nın nüfuzunu artırmak olarak özetleniyor.

 

''KÜRESEL TEHDİT OLUŞTURAN İKİ ÜLKE OLARAK DEĞERLENDİRMİŞTİ''

 

Trump'ın ilk kez açıklayacağı doktrinle ilgili ipuçlarını, geçtiğimiz hafta danışmanı General McMaster vermişti. Yeni stratejide Rusya ve Çin'le ilgili sert ifadeler yer alabilir. Trump'ın danışmanı McMaster, Moskova ve Pekin'i ABD'nin çıkarlarına küresel tehdit oluşturan iki ülke olarak değerlendirmişti.

 

''HAYDUT DEVLET''

 

ABD Başkanı Trump'ın danışmanı general McMaster, Kuzey Kore ve İran içinse "haydut devlet" ifadesini kullanmıştı. Türkiye için de "Müslüman Kardeşler gibi aşırıcı örgütlerin sponsorluğunu yapıyor" diyen McMaster, Ankara’nın tepkisi üzerine sözlerini düzeltmişti.

NTV

ETİKETLER :
Diğer DÜNYA haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
izmir web tasarım