Appel'a Asırlık Dava

iPhone kullanıcıları, yeni iPhone'larla gelen iOS güncellemeleriyle birlikte kullanımdaki eski telefonların yavaşladığını ederken, bugüne kadar bu konuyla ilgili bir net kanıt sunulamamıştı. Ancak son yapılan testlerde Apple'ın eski iPhone'ların hızını bilerek düşürdüğü ortaya çıktı. Bu gelişmenin arından Apple'a ilk kişisel dava açıldı.
Bu haber 2017-12-28 16:59:30 eklenmiş ve 60 kez görüntülenmiştir.

Apple'ın iPhone'ları bilerek yavaşlattığı haberi geçtiğimiz haftaya damgasını vurmuştu. Bu haberin ardından şirkete ilk kişisel dava ilerleyen günlerde açılmıştı. Ancak şirket, son zamanların en büyük tazminat davası ile karşı karşıya. iPhone'ları kasıtlı olarak yavaşlatan Apple'a 1 trilyon dolarlık dava açılıyor. Violetta Mailyan ve bir grup avukat ise Apple’a açtıkları davada rekor bir tazminat talebinde bulundu. Mailyan, cihaz yavaşlatma sebebi ile Apple’dan 999,999,999,000 dolar (Yaklaşık 4 trilyon TL) talep ediyor.

 

''GÜNCELLENEN iPHONE'LAR YAVAŞLIYOR MU''


apple, iphone, iphone yavaş çalışıyor Bir süredir yeni çıkan iPhone'lar ile birlikte eski yüklenen iOS güncellemelerinin performans ve şarj sorunlarını da beraberin getirdiği iddia ediliyor.

 

''ESKİYEN BATARYA PERFORMANSI DÜŞÜRÜYOR''


apple, iphone, iphone yavaş çalışıyor Reddit kullanıcıları da uzun süreli kullanım sonrası şarj kapasitesi düşen iPhone'ların yavaşladığını belirtmişti.

 

''PİLİ DEĞİŞTİRİLEN iPHONE HIZLANIYOR'' 


iphone pil değişimi, iphone hızlandırma Twitter'da @sam_siruomu ismiyle yaptığı işlemci testini paylaşan bir Reddit kullanıcısı da pili değiştirilen iPhone'un hızlandığını ortaya çıkarmıştı. Değişim öncesi 600 MHz'de çalışan iPhone işlemcisi, yeni pil ile birlikte 1400 MHz hıza ulaşmış.

 

"CİHAZI DEĞİL PİLİ DEĞİŞTİRİN"


apple, iphone, iphone yavaş çalışıyor Mobil cihazlar için Benchmark testleri yapan John Poole, yeni iOS'lar ile birlikte gelen yavaşlamanın çözümü için cihazın değil, pilin değiştirilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

 

''PERFORMANSI PİL BELİRLİYOR'' 


apple, iphone, iphone yavaş çalışıyor Poole, iOS güncellemeleriyle cihazın pil durumuna göre telefonun performansının belirlendiğini ifade ediyor.

 

''APPLE'DAN YANIT GELDİ'' 


apple, iphone, iphone yavaş çalışıyor Techcrunh isimli internet sitesinde yer alan habere göre, Apple durumla ilgili bir açıklama yaparak kullanıcıların "Apple eski iPhone'ları bilerek mi yavaşlatıyor?" sorusuna yanıt verdi.

 

"DENEYİM VE CİHAZ ÖMRÜ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ"


apple, iphone, iphone yavaş çalışıyor Apple, her zaman kullanıcı deneyimi ve cihazların kullanım ömrünün en üst seviyede tutulmasının amaçlandığını belirtti.

 

''ANİDEN KAPANMALARI ÖNLEMEK İÇİN HAMLE''


apple, iphone, iphone yavaş çalışıyor Lityum-ion pillerin düşük sıcaklıklarda ve uzun yıllar kullanım sonrasında performansında düşüş olduğuna ve aniden kapandığına dikkat çeken Apple, geçtiğimiz yıl bunu önlemek için bir adım atıldığını açıkladı.

 

''iPHONE 6, 6S VE iPHONE SE'LERE UYGULANDI''


apple, iphone, iphone yavaş çalışıyor Açıklamada şu ifadeler yer alıyor: Geçen yıl iPhone 6, iPhone 6s ve iPhone SE'lerin beklenmedik şekilde kapanmasının önüne geçmek için düzenlemeler yaptık.

 

''DEVAMI GELECEK'' 


apple, iphone, iphone yavaş çalışıyor "... şimdi bu düzenlemeyi iOS 11.2 kullananan iPhone 7'lere de uyguladık ve gelecekte de benzer uygulamalarımız olacak

 

''YÜZDE 20 KAPASİTE KAYBI''


apple, iphone, iphone yavaş çalışıyor Apple, daha önce de iPhone'larda 500 şarjın ardından pilde yüzde 20'ye varan kapasite kaybı yaşandığını açıklamıştı.

NTV

ETİKETLER :
Diğer BİLİM TEKNOLOJİ haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
izmir web tasarım