CHP İki İsim Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

İBB'nin CHP'li üyeleri, metro yapım ihaleleri nedeniyle kamu zararı oluştuğu gerekçesiyle eski başkan Kadir Topbaş ve yeni başkan Mevlüt Uysal hakkında suç duyurusu yaptı.
Bu haber 2018-01-09 15:05:31 eklenmiş ve 87 kez görüntülenmiştir.

İBB'nin CHP'li üyeleri, metro yapım ihaleleri nedeniyle kamu zararı oluştuğu gerekçesiyle eski başkan Kadir Topbaş ve yeni başkan Mevlüt Uysal hakkında suç duyurusu yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal ile eski başkan Kadir Topbaş hakkında metro ihaleleri nedeniyle kamu zararı oluştuğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

 

İBB'nin CHP'li meclis üyeleri Taner Kazanoğlu ve Tarık Balyalı, iptal edilen metro ihaleleriyle en az 1 milyar liralık kamu zararı oluştuğunu öne sürerek Mevlüt Uysal ve Kadir Topbaş hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen dilekçede, Kadir Topbaş'ın ihalelerin yüksek meblağlarda yapılmasına göz yumduğu belirtilerek "görevi kötüye kullanma" ve "ihaleye fesat karıştırma" suçlarını işlediği öne sürüldü. Mevlüt Uysal'ın ise yapı işine başlanmasına karşılık ihaleleri iptal ettiği bu nedenle kamuyu yeniden zarara uğrattığı iddia edildi. Topbaş ve Uysal hakkında kamu davası açılması talep edildi.

NTV

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
izmir web tasarım