Sistoskopi Nedir?


Bu haber 2016-09-26 18:29:39 eklenmiş ve 218 kez görüntülenmiştir.

Sistoskopi, kişinin mesane ve üretrasının tedavisi için yapılması gereken işlemdir. Bu işlem ile kişinin ilgili yerinin içini görmek ve incelemek için yapılır. Diğer bir kullanım yeri de, kişinin idrarını böbreklerinden alıp mesanesine taşıyan idrar borularının incelenip, görüntülenmesinde de kullanılır. Sistoskopi ise, bir ucunda ışık ve kamera, diğer bir ucunda güçlü bir ışık bulunan alettir.

Yumurtalık Kanseri Testi

Ne yazık ki yumurtalık kanserinin önlemenin herhangi bir yolu yoktur. O yüzden kişilerin bu hastalığa kapılma şüphelerinin oluşması ile birlikte hızlı bir şekilde yumurtalık kanseri testi yaptırarak, erken bir teşhis ile bu hastalıktan kurtulma şansları olabilir. Birde uygulanacak bazı yöntemler ile bu hastalığın riski olabildiğince düşürülebilir. Kişi belirli bir yaşa ulaştıktan sonra sürekli ve düzenli bir şekilde kontrollerini kesinlikle aksatmamalıdır.

HE4 Testi

Kadınlarda çok sık görülen kanser türüdür ve beşinci olan kanser türüdür. Dünyada yaklaşık olarak 180.000 teşhis konulan kadın olunduğu tahmin edilmektedir. Gerekli önlemlerin alınabilmesi için öncelikle tanının konulması gerekir ve bunun için he4 testinin yapılması şarttır. Bu testin yapım aşamaları ile alakalı bilgiler bu adreste gelisimlab.com.tr mevcuttur.

ETİKETLER :
Diğer SAĞLIK haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede Ajans Gazete Güncel Haberler Bulunmaktadır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA