Eba Sayesinde Eğitiminize Ara Vermeyin


Bu haber 2017-06-30 11:59:01 eklenmiş ve 438 kez görüntülenmiştir.

İnternet kullanımının eğitim alanında da sıkça yer alması çeşitli platform ve sitelerin de ortaya çıkış sebebidir. Yenilikçi ve teknolojik gelişmelere açık alanlarda bu tarz oluşumlardan istifade etmek oldukça mantıklıdır. Son dönemlerde adından sıkça söz ettiren eba da bu konuda büyük ilgi toplamıştır. Öğretmen ve öğrencilerin internet üzerinden ders notlarının paylaşılmasını sağlayan, yeni nesil eğitim sistemi içinde önemli bir görev üstlenen bu sistem ile dileyen herkes farklı derslerden istifade edebilir. Eğitim Bilişim Ağı olarak isimlendirilen ve kısaltması EBA olan bu sistem oldukça kullanışlıdır.

Sistemden faydalanmak, dersleri görmek ve notları paylaşmak için eba giriş işlemleri yapılır. Öğretmenler ayrı, öğrenciler ayrı şifreler ile sistemde kendilerini gösterirler. Bu şekilde bütün sistemden yararlanmak, faydalı linklere girebilmek ve amaca uygun bir kullanım sağlayabilmek mümkün olur. Eğitim ve öğretim hayatı için teknolojinin bu denli kullanıldığı, son derece faydalı bir sistem olan EBA ciddi anlamda hayatı da kolaylaştırmaktadır.

Öte yandan eba kurs katılımları da herkes tarafından sağlanabilir. Bu kurslar sayesinde bilgilenmek, çeşitli eksik konularda takviye görmek, daha güzel ve etkili bir eğitim almak mümkün olur. Öğrenciler için altın bir fırsat olan bu kurslar her anlamda önemli bilgiler içerirler. Kursların hazırlık aşaması ve sunumu da son derece profesyonel bir biçimde yapılır. Farklı teknikler ve teknoloji sayesinde eğitim sistemine EBA sayesinde yeni bir nefes aldırılmaktadır.

ETİKETLER :
Diğer BİLİM TEKNOLOJİ haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
izmir web tasarım