Embriyo Transferi Nedir?

Embriyo transferi, tüp bebek tedavisinin sonuncu aşamadır. Embriyonun transfer edilmesinden 12 gün sonra gebelik testi yapılır ve tüp bebek tedavisinin başarıya ulaşıp ulaşmadığı öğrenilir
Bu haber 2016-10-13 18:08:38 eklenmiş ve 346 kez görüntülenmiştir.

Embriyo transferi, tüp bebek tedavisinin sonuncu aşamadır. Embriyonun transfer edilmesinden 12 gün sonra gebelik testi yapılır ve tüp bebek tedavisinin başarıya ulaşıp ulaşmadığı öğrenilir. Embriyo transferi, jinekolojik muayenede olduğu gibi başlar. Anne adayı jinekolojik muayene masasına alınır. Daha sonra rahim ağzı özel antiseptik solüsyonlarla temizlenir. Bu sayede enfeksiyon riski engellenmiş olur. Daha sonra ise embriyolar transfer edilir. Kaç tane embriyo transfer edileceğine anne adayının kısırlık sorunu ve yaşına göre karar verilir. Anne adayının 35 yaşında ya da üzerinde olması durumunda yalnızca 2 adet embriyo transferine izin vardır. Şayet anne adayı genç ise, ilk iki tüp bebek denemesi ise yalnızca 1 embriyo transferine izin verilir. Yasal olarak en fazla 2 embriyo transferine izin vardır. Bu sayede çoğul gebelik riski engellenmiştir. Anne adayına transfer edilecek embriyo sayısına karar verildikten sonra embriyolar 5 dakika gibi kısa sürede transfer edilir. Daha sonra anne adayı merkezde dinlendirilir ve evine gönderilir. Bu 12 günlük süreçte, anne adayının herhangi bir gebelik testi yapılması önerilmez. Bu süreçte yapılan gebelik testleri negatif sonuç verecektir. Bu sebeple de 12 günün dolması önerilir. Bu sürede stresten uzak durmak ve olumlu düşünmek oldukça önemlidir.

Tüp Bebek Tedavisinden Önce Histereskopi Yapılmalı Mı?

Histeroskopi, rahim ve karın içinin görüntülenmesi işlemidir. Hastalıkların ve sorunların tespiti yapılırken, aynı işlemde tedavi de gerçekleştirilebilir. Tüp bebek tedavisinden önce histereskopi uygulanması rutin değildir, yalnızca gerekli olan adaylara histereskopi uygulanmalıdır. Tüp bebek tedavisinde başarı şansını arttırabilen histereskopi, genel anestezi altında uygulanmaktadır. Daha fazla soru ve bilgi için lütfen http://kadirsavan.com/ adresini ziyaret edin.

ETİKETLER :
Diğer SAĞLIK haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT Haber Yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
izmir web tasarım