Oktay Yörük Kimdir?

İnternet ortamında sıkça yazılarına rastlanan, ancak ismen birçoğumuzun tanımadığı Oktay Yörük hakkın bilgiler..
Bu haber 2016-11-10 18:28:56 eklenmiş ve 2369 kez görüntülenmiştir.

Oktay Yörük Kimdir?

İnternet ortamında sıkça yazılarına rastlanan, ancak ismen birçoğumuzun tanımadığı Oktay Yörük hakkın bilgiler.. 

28 Ekim 1997 tarihinde İstanbulda doğmuş, web yazılım, yazarlık, sosyal medya yönetimi gibi alanlarda uzmanlaşmış, doğa sporları ve bisikletçilikle ilgilenen, hayvanlara ve İstanbul'a aşık bir genç. Geçtiğimiz yıllarda birçok sosyal medya platformunda karşımıza çıkan, fakat kendisini tanıyacak kadar bilgiye ulaşamadığımız genç yazar, ilerleyen tarihlerde popüleritesini katlayarak karşımıza çıkmaya devam edecek gibi görünüyor. 

Oktay Yörük, ilk ve ortaokulu Şemsettin Sami i.ö.o ve Gençosman i.ö.o'da tamamlamış, ardından Sultanahmet e.m.l'nde web yazılım alanınından mezun olmuştur. Lise öğreniminin ardından iki sene ara verip işlerine yoğunlaşan Yörük, 2017 yılı itibari ile üniversite eğitimine aynı alandan devam edecek. Bu süreçte ağırlık verdiği alanlar sosyal medya ve yazılım oldu. Geçirdiği bazı kazalar ve ailevi problemlerden ötürü sosyal medya yaşantısına kısa bir ara veren genç yazılımcı, bir yıllık aranın ardından önümüzdeki aylarda yeniden twitter ve instagram kullanacağının bilgisini aktardı. Hayatı boyunca web alanında pek çok farklı iş sektöründe denemeler gerçekleştirip bilgi sahibi olan, günümüzde internetin ve teknoloji ihtiyacının insanlarda nasıl gereksinimler yaratttığının analizini yapan Oktay Yörük, bazı sanatçı ve firmalara danışmanlık hizmeti vermekte. 

Dünyanın birçok ülkesine nazaran Türkiye'nin ve Türk insanının sosyal medya kullanımının gerçekten aşırı boyutlarda olduğunu dile getiren Oktay, bu alanda yerli çalışmalar yapılması gerektiğine inandığını ve kişisel olarak da yazılım projeleri yürüttüğünü söylüyor. Önümüzdeki günlerden itibaren bilindik bir gazetenin internet sitesinde köşe yazarlığına ve ardından sosyal medya hesaplarını kullanmaya başlayacak olan Oktay Yörük hakkında daha detaylı bilgi olmak için oktayyoruk.com isimli kişisel web sitesini ve twitter.com/etkiliadam adresli twitter hesabını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER :
Diğer BİLİM TEKNOLOJİ haberleri

Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce En Başarılı Parti Hangisi?
Ak Parti
CHP
MHP
HDP

Ajans Gazete, Haberler, Son Dakika Haberler
© Copyright 2016 Ajans Gazete. Tüm hakları saklıdır. Bu sitede Ajans Gazete Güncel Haberler Bulunmaktadır.
GÜNCEL
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA